Біль у спині - одна з найпоширеніших скарг дорослих людей будь-якого віку. Якщо раніше з такими проблемами людина стикалася приблизно після 40 років, то сьогодні до лікаря з подібними проявами звертаються навіть молоді юнаки та дівчата. Це може бути пов'язано з різними чинниками: наприклад, з пасивним способом життя, шкідливими звичками, зайвою вагою і т. Д. Який лікар лікує біль в спині і до кого звертатися у разі виникнення подібних симптомів? Найчастіше цим займається невролог (якщо біль не пов'язаний з гострою травмою).
Причини виникнення болю
Найчастіше біль провокується дистрофічними змінами хребта - остеохондрозом, протрузіями або грижами. Крім цього дискомфорт можуть доставляти набряки, через які стискаються корінці нервових закінчень хребта. Ще одна причина болю в спині – спазм м'язів, що ускладнює рухливість людини.
При вимушеному тривалому сидінні, особливо під час роботи за комп'ютером, у людини можуть початися болі в грудному і шийному відділах хребта, так як ці області надто напружуються. Тому важливо робити п'ятихвилинні перерви-розминки хоча б раз на годину під час робочого процесу. Тривале положення стоячи та інтенсивне фізичне навантаження також можуть призводити до болю, але в цьому випадку він частіше виникає в області попереку. Тому важливо чергувати фізичну активність і відпочинок.
Лікування
Займатися самолікуванням при болі в спині без невролога небезпечно. Щоб обрати правильну тактику допомоги потрібно провести діагностику і тільки після неї складати план лікування. Для обстеження пацієнту можуть бути рекомендовані:
- МРТ відділів хребта;
- комп'ютерна томографія;
- рентген (в сучасних умовах використовується рідко, бо існують більш інформативні методи: МРТ і КТ).
Лікарю потрібно розуміти, який патологічний процес викликає біль в спині, щоб призначити адекватну медикаментозну терапію і прийняти рішення щодо доцільності призначення масажу, мануальної терапії, плавання, фізіотерапії та інших методів лікування.
З медикаментів найчастіше призначають протизапальні препарати та ліки, які розслаблюють м'язи для зняття спазму і больового синдрому. У підгострому періоді пацієнту можуть бути також рекомендовані масаж, лазеротерапія, магнітотерапія, лікувальна фізкультура.
За відсутності протипоказань людям з болем в спині добре допомагає відвідування басейну. Плавання зміцнює м'язи спини, знімає спазм і покращує фізичну форму людини. До того ж, зменшує рівень стресу, який так само може бути непрямою причиною виникнення проблем хребта.
Профілактика
Звичайно ж, багатьох людей цікавить питання, як уникнути болю в спині, адже попередити хворобу простіше, ніж лікуватися. Щоб зберегти здоров'я хребта на довгі роки потрібно дотримуватися таких рекомендацій:
- вести активний спосіб життя;
- відмовитися від шкідливих звичок;
- не виснажувати себе фізичними навантаженнями (спорт корисний в міру, навантаження призводить до зворотнього ефекту);
- не піднімати тяжкі речі;
- намагатися тримати правильну поставу;
- спати потрібно на боці на твердому ліжку;
- при сидячій роботі робити перерви і розминки.
Якщо Вам потрібно звернутися до невролога на Позняках, зверніться в "MD clinic". Тут вам завжди нададуть якісну медичну допомогу і підкажуть, як зберегти своє здоров'я!