Масаж та гімнастика сприяють розвитку дитини, тому вони можуть бути рекомендовані з раннього віку дитини. Правильна техніка виконання цих процедур дозволяє зміцнити м’язову систему та загартувати організм малюка. Новонароджені з перших днів хаотично рухають руками та ногами, намагаючись пристосуватися до нових умов життя поза межами лона матері. Гімнастика допомагає їм прискорити цей процес та нормалізувати сон, що є таким важливим для розвитку і росту дитини.

 

Масаж та гімнастика – користь для всього організму дитини

 

Масаж позитивно впливає на всі органи та системи організму дитини. Під впливом цих процедур нормалізується робота нервової системи, стимулюється розвиток м’язів, покращується сон та апетит. Масаж корисний як здоровим дітям, так і малюкам з деякими патологічними станами. В цьому випадку йде мова про лікувальний масаж, який лікар призначає індивідуально, бо техніка виконання процедур залежить від особливостей захворювання. Але навіть перед курсом профілактичного масажу малюка потрібно показати педіатру, щоб лікар підтвердив, що дитина здорова та не має протипоказань.

 

Професійно виконані масаж та гімнастика також допомагають:

  • стимулювати кровообіг та відтік лімфи;
  • підвищити захисні властивості шкіри;
  • покращити обмін речовин;
  • зміцнити імунітет.

Динамічна зарядка допомагає дитині краще орієнтуватися в просторі та контролювати свої рухи. Вона нормалізує тонус, а також рухливість суглобів. Гімнастика і масаж позитивно впливають не лише на фізичний стан, але й на психологічний настрій малюка. Якщо процедура проходить у приємній обстановці, це допомагає малюку будувати довірливі відносини з навколишнім середовищем.

 

Протипоказання

 

В деяких ситуаціях масаж та гімнастика, незважаючи на їх користь, протипоказані. До них належать:

  • інфекційні захворювання;
  • підвищення температури тіла дитини;
  • заборона на масаж від невролога чи ортопеда;
  • висипання на шкірі;
  • дитина не пройшла повний медогляд згідно з віковими рекомендаціями.

Небажано робити масаж одразу після того, як дитина поїла чи прокинулась. В цих ситуаціях краще зачекати деякий час перед тим, як проводити черговий сеанс процедур. При алергічних реакціях також краще почекати з масажем до повного одужання дитини (навіть, якщо вони проявляються лише змінами на шкірі і ніяк не впливають на загальний стан).

 

Чи можна батькам самостійно робити масаж дитині?

 

Проводити масаж вперше може лише медичний працівник, який додатково закінчив спеціалізовані курси. Він може показати батькам, які рухи вони можуть виконувати самі в домашніх умовах. Зазвичай, це прогладжування та легка гімнастика. Проводити будь-які масажні рухи з прикладанням сили батькам не можна, щоб випадково не нашкодити дитині. Для того, щоб масаж був корисним там безпечним, потрібно знати особливості анатомії та фізіології, тому його має проводити кваліфікований медичний працівник.

 

До того ж, будь-який сеанс масажу та гімнастики повинен супроводжуватися посмішкою та проходити у приємній атмосфері в психологічному плані. Діти дуже чутливі до емоцій дорослих, тому вміння знайти підхід до маленьких пацієнтів – одна з головних складових. Якщо Ви шукаєте саме такого спеціаліста для проходження дитячого масажу на Позняках, зверніться в нашу клініку.

 

В медичному центрі «MD clinic» дитячий масаж проводить Шаповал Тетяна Євгенівна. Вона – дитячий масажист з досвідом роботи 30 років. Окрім того, Тетяна Євгенівна – патронажна медична сестра вищої категорії та просто добра і щира людина, яка по справжньому любить діток та свою роботу. Ви можете записатися на масаж у клініці, або замовити проведення курсу в домашніх умовах з виїздом спеціаліста.