УЗД – це безпечний і інформативний метод дослідження органів та тканин. Під час процедури лікар завдяки використанню ультразвукових хвиль отримує зображення. За допомогою такої діагностики можна діагностувати патологічний процес та спрогнозувати його розвиток, виявити новоутворення, помітити непрямі ознаки запалення та ін. До проведення УЗ-діагностики практично немає протипоказань, тому її проводять навіть новонародженим дітям.

 

УЗД органів черевної порожнини

 

Процедура проводиться на порожній шлунок, останній прийом їжі дозволяється за  5 годин. Якщо діагностику рекомендують у плановому порядку, то за 2 дні до неї потрібно відмовитися від продуктів, що провокують здуття. Це чорний хліб, солодощі, капуста, фрукти, алкоголь, молоко та газовані напої.

Напередодні та в день дослідження ви можете випити будь-який вітрогінний засіб, в складі якого є симетикон. Це допоможе попередити накопичення повітря в черевній порожнині, що ускладнює проведення процедури. Перед УЗД черевної порожнини можна пити воду, але вона має бути негазована.

 

УЗД нирок та сечового міхура

 

Спеціальної підготовки до УЗД нирок не існує. Якщо це дослідження проводиться в комплексі з обстеженням органів черевної порожнини, то пацієнт має прийти натщесерце.

Перед ультразвуковим дослідженням сечового міхура потрібно випити приблизно 1 – 1,5 л рідини протягом години та не відвідувати туалет. Через те, що цей орган порожнистий, повноцінний огляд можливий лише за умови його наповненості рідиною. Останній акт сечовипускання перед УЗД має бути не пізніше, ніж за 3 – 4 години.

 

УЗД органів малого тазу

 

Органи малого тазу на УЗД можна досліджувати двома шляхами: трансабдомінально та трансвагінально. Перший варіант передбачає доступ датчиком через передню черевну стінку. Якщо рекомендовано саме такий вид діагностики, то напередодні бажано зробити очисну клізму, а протягом останньої години до процедури випити 1л води без газу. Трансабдомінальне УЗД виконується лише за умови повного сечового міхура. Частіше за все його призначають дітям, підліткам та пацієнткам, які не живуть статевим життям.

Трансвагінальне УЗД виконується без спеціальної підготовки, але перед ним пацієнтці потрібно сходити в туалет, щоб сечовий міхур був пустий. В деяких випадках лікар може порекомендувати пройти це обстеження на якийсь певний день менструального циклу.

 

УЗД молочних залоз

 

УЗД молочних залоз, як правило, проводиться на 7 – 14 день циклу, хоча в деяких випадках ці терміни лікар може рекомендувати індивідуально. Спеціальної підготовки до процедури немає, УЗД проводиться незалежно від прийому їжі або часу доби.

За необхідності під контролем УЗД можна зробити тонкоголкову біопсію, якщо в грудях виявлено сумнівне новоутворення. Пацієнткам, що постійно приймають гормональні контрацептиви можна проходити УЗД на будь-який день циклу.

 

УЗД передміхурової залози

 

Зробити УЗД простати можна двома способами:

 

  • трансректально (датчик вводиться у пряму кишку);
  • трансабдомінально (процедура проводиться через шкіру живота).

 

Перший спосіб найбільш інформативний, тому що завдяки близькому контакту датчику з передміхуровою залозою, її тканини можна добре оглянути та діагностувати навіть дрібні зміни. Підготуватися до трансректального дослідження можна, зробивши напередодні очисну клізму. За годину до процедури пацієнту потрібно випити  1л води без газу, тому що вона проводиться на повний сечовий міхур.

Якщо УЗД простати буде виконане через передню стінку живота, клізму робити не потрібно. Достатньо не ходити в туалет протягом декількох годин до процедури та випити приблизно літр води, щоб відчувати позив до сечовипускання.

 

УЗД щитоподібної залози, тимусу та м’яких тканин

 

Для цих видів УЗД не потрібна спеціальна підготовка. Якщо пацієнт щодня приймає якісь медикаменти (наприклад, засоби замісної терапії), то перед дослідженням не потрібно якось коректувати схему прийому чи відміняти ліки.

 

Якщо Вам потрібно зробити УЗД на Позняках, звертайтеся в медичний центр «MD clinic»! Процедуру проводять лікарі з багаторічним досвідом роботи, а обладнання в клініці відповідає всім останнім стандартам. Якісні знімки та професійний опис УЗД допоможуть у встановленні правильного діагнозу та наданні подальших рекомендацій.