Регулярні профілактичні огляди гінеколога важливі для збереження здоров’я жінки. А правильна підготовка до огляду зменшує хвилювання пацієнтки перед оглядом та допомагає лікарю  об’єктивно і швидко провести консультацію. Які ж існують рекомендації перед візитом до гінеколога?

 

Особливості гігієни перед оглядом у лікаря-гінеколога

 

Перед прийомом у лікаря бажано дотримуватися звичайних правил гігієни, але важливо не перестаратися. Достатньо просто прийняти душ, як завжди, а якісь додаткові водні процедури зовсім не потрібні. Занадто висока активність в цьому плані може призвести до вимивання мікрофлори піхви, що в свою чергу стане причиною недостовірності результатів аналізів (особливо це актуально для пацієнток, яких турбують виділення).

Неможна робити спринцювання будь-якими розчинами чи навіть простою водою, тому що ці дії також можуть спотворити результати мазків. Окрім цього за 2 дні до запланованої консультації бажано не жити статевим життям і не використовувати засоби особистої гігієни, в складі яких є антибактеріальні компоненти. Безпосередньо перед оглядом бажано сходити в туалет, щоб сечовий міхур був пустим. Це пов’язано з тим, що під час огляду та пальпації лікар може натискати на нижню частину живота.

Якщо Вам необхідно спланувати візит до жіночої консультації на Позняках в Києві, рекомендуємо звернутися за допомогою в медичний центр «MD clinic»!  В нашій клініці працюють тільки кваліфіковані спеціалісти з досвідом роботи більш ніж 10 років. Вони дотримуються високих стандартів етики та сервісу, а також з розумінням ставляться до кожної пацієнтки.

 

Заздалегідь сплануйте список питань

 

Більшість пацієнток ніяковіють на прийомі, і часто забувають спитати в лікаря про моменти, що хвилюють їх. Це може статися навіть у тому випадку, коли жінка повністю довіряє гінекологу та на прийомі їм комфортно спілкуватися. Тому бажано записати важливі питання в блокнот, телефон чи планшет, і під час консультації задати їх спеціалісту.

Окрім скарг можна уточнити інформацію з питань контрацепції, підготовки до вагітності та інших аспектів статевого життя. Якщо жінку турбують якісь симптоми , пов’язані зі станом молочних залоз, про це також треба сказати лікарю. Він проведе первинний огляд, і за необхідності порекомендує зробити УЗД або рентген та звернутися до мамолога.

 

Систематизуйте інформацію про менструальний цикл перед візитом до лікаря

 

Одне з перших питань, що задає гінеколог на прийомі – це дата останніх місячних і середня тривалість циклу. Інколи жінкам буває складно одразу відповісти на це питання. Якщо згадати цю інформацію заздалегідь і занотувати її, можна зекономити час на прийомі і не хвилюватися з цього приводу.

Окрім цього, лікарю може знадобитися інформація про наявність в анамнезі гінекологічних патологій, тому бажано приносити на прийому результати попередніх УЗД та аналізів. Якщо Ви приймаєте антибіотики чи гормони, обов’язково попередьте про це лікаря, тому що ці медикаменти можуть впливати на результати деяких діагностичних досліджень. Важливо нічого не приховувати від лікаря, бо його задача – об’єктивно оцінити стан Вашого здоров’я та допомогти Вам.

Підготуватися до прийому у гінеколога досить нескладно, ці прості кроки не віднімуть багато вашого часу. Але заздалегідь сплановані дії допоможуть Вам зробити візит більш продуктивними та уникнути хвилювання, яке є природнім і періодично заявляється у всіх жінок.