Гармонійне формування опорно-рухової системи у дитини є запорука здоров'я на усе життя. Ортопед у дитячій практиці - лікар, який займається профілактикою і відновленням функцій різних вроджених і набутих деформацій опорно-рухового апарату у дітей.

Від моменту народження дитини й з часом необхідно стежити за його здоров'ям. За метою  профілактики необхідно звернутися до ортопеда в  1,3, 6, 9 місяців й рік. Надалі один раз на рік. Планове відвідування ортопеда допоможе перевірити розвиток та ортопедичне здоров'я дитини, своєчасно виправити і вилікувати порушення.

Тож варто відвідувати фахівця надалі потрібно дитині у 6-10 років, коли він збирається до початкової школи. У цьому віці може розвинутися сколіоз та інші порушення постави (сутулість, кругла спина, кругло-увігнута спина, плоска спина) і для його запобігання необхідні профілактичні огляди ортопеда. У 12-16 років підліток також повинен регулярно відвідувати дитячого ортопеда, щоб не допустити розвитку порушень постави, пов'язаних з підлітковим періодом. Профілактичні обстеження та виконання рекомендацій лікаря ортопеда, своєчасне лікування здатні запобігти багато проблем та хвороб опорно-рухового апарату.