Радість і хвилювання переповнюють молодих батьків у той день, коли їхній крихті виповнюється цілий місяць. Тільки новоспечені мама і тато усвідомлюють важливість цієї першої дати у житті малюка. Дитина з першого місяця життя вже вважається «крихітка», для спокою мами необхідно відвідати деяких лікарів. Одним з таких фахівців є дитячий невролог. Якщо у малюка усе в порядку, відвідування лікарястане тільки за профілактичним оглядом, а у разі виявлення з-поміж деяких проблем – лікар порекомендую, як можна максимально швидко і правильно їх вирішити.

 

Огляд невролога дозволяє оцінити психомоторну зрілість дитини відповідно до вікових норм  та зрозуміти, наскільки правильно функціонує його нервова система. Від цього більшою мірою залежить подальший розвиток малюка, тому нехтувати оглядом лікаря не варто. До неврологічних порушень можуть призвести  чимало факторів: внутрішньоутробні інфекції, часті загрози переривання вагітності, гіпоксія під час виношування плоду і в процесі пологів, прийом майбутньою мамою деяких медикаментів, родові ускладнення тощо.

 

Не усі патології батьки можуть самостійно зауважити відразу і запідозрити що з дитиною щось не так. Щоб зберегти себе від сумнівів, а якщо необхідно – вчасно почати лікування, неохідно консультація дитячого невролога. З метою профілактики дитину бажано показувати лікарю в 1, 3, 6, 9 та 12 міс. Саме у цей час відбуваються стрибки росту, і дитина пізнає нові навички, тому лікар може об'єктивно оцінити стан нервової системи. Якщо лікар помітить якісь відхилення від норми, він зможе порекомендувати мамі індивідуальний графік відвідувань для більш частого спостереження динаміки малюка.