Телефонуйте прямо зараз!

телефон 2-211-211 575-51-19
(050) 7-211-211
(067) 431-12-11

020686, г. Киев, ул. Елены Пчелки 3-а
Робочий графік:
Пн-Пт 8:00 - 20:00
Сб 8:00 - 16:00
Передзвоніть мені

Логопед

Логопед - MdClinic

У яких ситуаціях зможе допомогає дитячий логопед?

 

Дитячий логопед – це фахівець, який діагностує і якщо необхідно, регулює порушення мови. Іноді батьки не привертають увагу, щоб дитина правильно розмовляла та вважають, що з часом все стане на свої місця без будь-якої  допомоги. Але, на жаль, таке відбувається не завжди, і часом проблеми з промовою призводять до затримки розвитку дитини і формування глибоких психологічних проблем у майбутньому.

 

У якому віці дитини потрібно консультація логопеда?

 

 

Існує думка, що звертатися до логопеда потрібно тільки перед школою або перед садочком . Безумовно, перед тим, як дитина почне відвідувати організовані дитячі колективи, йому необхідна така консультація, але інколи  вона може знадобитися набагато раніше. Є деякі ознаки, які можуть стати «сигналом» для батьків дитини:

 

 • у віці від 1 до 4 місяців малеча не плаче перед годуванням
 • досягаючи 4-5 місяців, малюк не гулькає, він не посміхається мамі і найближчим родичам
 • у 5-7 місяців дитина не прислухається до звуків і не розрізняє інтонації людей, ніяк не реагує на приємну музику і не цікавиться музичними іграшками
 • у 9-10 місяців дитина не махає головою, висловлюючи заперечення, не намагається вимовляти окремі склади
 • у 1 рочок дитина не вимовляє жодного слова (навіть несвідомо), не реагує на найпростіші прохання дорослого, не повторює за батьками часто повторювані звуки та склади
 • у віці близько 1,5 року, малюк не говорить найпростіші слова («мама», «тато»), не відповідає на питання про те, які звуки видають тварини (наприклад, кішку він не називає спрощено «мяу-мяу», а собаку – «гав-гав»)
 • в 1 рік і 9 місяців дитина знає менше 6 слів і не вимовляє їх усвідомлено в конкретних ситуаціях
 • досягаючи дворічного віку дитина не відповідає на питання дорослих, не проявляє реакцію на знайомих йому людей при перегляді фото та відео з ними, не може назвати частини тіла, його лексикон складається максимум з 10 слів.

 

У дітей старше 3 років з΄являється  можливість розуміти мову дорослого у нормальному темпі, запам'ятовувати і відтворювати короткі оповідання, називати своє ім'я. У 4 роки мова дитини формується остаточно,  він грамотно формулює фрази і може спілкуватися з батьками на різні теми. Отже, якщо батьки не помічають порушень мовлення малюка, йому необхідно відвідати дитячого логопеда з профілактичною метою двічі:

 

 • у віці близько 3 років перед прийомом у дитячий садок
 • у 6-7 років перед навчанням у школі.

 

 

Ознаки, що вказують на проблеми розвитку мовлення у дітей молодшого шкільного віку

 

Перед тим, як дитина стане першокласником, йому необхідно пройти консультацію логопеда для оцінки правильності мовлення. Від цього залежить не тільки здатність розмовляти і спілкуватися, але і весь процес навчання та адаптації малюка до школи. Слід вважати, що у шість  років дитина повинна вміти:

 

 • переказувати оповідання та історії
 • читати текст не по складах і у нормальному темпі
 • розповідати напам'ять легкі вірші
 • чітко розрізняти елементарні поняття орієнтації у просторі, часу, днях тижня
 • адекватно реагувати на нескладні прохання дорослого, не ігнорувати їх
 • добре писати букви, склади і окремі нескладні слова

 

У нормі, дитина не повинна заїкатися і допускати часті смислові помилки у словах. Завдяки правильно розвиненої мови, малюк у віці 6-7 років говорить в основному грамотно сформульованими реченнями, не плутає прийменники та відмінки. Він не часто конфліктує з дорослими і не залишає без уваги їх логічні зауваження та прохання. Якщо розвиток мови відповідає віку, дитині можуть знадобитися заняття з логопедом у ігровій формі. Вони не тільки допомагають навчитися правильно говорити, але й розвивають логічне мислення.

 

Як  логопед зможе допомогти дитині?

 

 Логопед стимулює малюка почати розмовляти, якщо він не робить це самостійно або виправляє проблеми у тих діток, які зіткнулися з труднощами підчас промови. Методики допомоги спрямовані на те, щоб задіяти і активізувати потрібні механізми в організмі малюка.

 

Коригуючі вправи розвивають дитину, і він сам під контролем спеціаліста  навчаються застовувати необхідні мовні навички.

 

 Логопед зможе:

 

 • оцінити готовність дитини до садка і школи за умови рівня мовного розвитку
 • «поставити» різноманітні звуки, з якими у малюка виникають проблеми
 • допомогти у розвитку дрібної моторики і загальної сенсорики
 • пояснити дитині, як потрібно дихати під час вимови слів, для полегшення мови
 • проводити артикуляційну гімнастику і якщо необхідно, логопедичний масаж
 • навчити дитину балакати послідовно, лаконічно і грамотно
 • направити лексичний розвиток мови у правильне русло
 • відкоригувати проблеми читання та письма у дітей молодшого шкільного віку.

 

Консультація логопеда часто допомагає дитині подолати психологічний бар'єр й підвищити самооцінку. Якщо Ви шукаєте, де можна відвідати логопеда на Позняках, рекомендуємо звернути увагу на наш медичний центр. У «MD clinic» здійснює консультацію та проводить розвиваючі заняття  - логопед Дорошенко Марія Святославівна з успішним 20-річним досвідом роботи.

 

Вона допомагає кожному маленькому пацієнту навчитися покладатися на себе й досягти необхідних результатів. У своїй практиці, логопед використовує ефективні і, що особливо важливо,  без обтяжливі методики, які з року в рік допомагають багатьом дітям навчитися говорити правильно і гарно. Кабінет фахівця оснащено усім необхідним,  для якісної діагностики та проведення цікавих коригуючих вправ. Усі заняття проходять в ігровій формі, дитина відчуває доброзичливе ставлення до себе, тому результат, як правило, не змушує себе довго чекати. Пам'ятайте, що чим раніше проблема буде діагностована, тим швидше і простіше вона вирішиться. Якщо необхідно, не зволікайте на  візит до логопеда, адже гармонійний розвиток мовлення необхідно для психологічного комфорту кожного дитини!

Наші фахівці

Вартість послуг

Комплексні програми

Ще статті з теми

Спеціальні пропозиції

Запишіться на прийом!