Перші самостійні кроки дитини – це радісна подія, на яку з нетерпінням чекають усі батьки. На цьому етапі розвитку малюка важливо потурбуватися про зручне взуття, щоб суглоби дитини розвивалися правильно, і нічого не заважало їй пізнавати світ. Допомогти з цим та відповісти на інші важливі питання батьків може ортопед. Якщо Вам необхідно  відвідати дитячого ортопеда на Позняках, ми рекомендуємо звернутися до медичного центру «MD clinic». Цю посаду в нашій клініці обіймає Мельник Михайло  Володимирович – ортопед-травматолог вищої категорії, що оперує та займається науковою роботою, регулярно бере участь у наукових симпозіумах та конференціях. До того ж, лікар чудово знаходить спільну мову з дітьми та вміє пояснювати медичні нюанси зрозумілою та доступною мовою.  

 

Порада дитячого лікаря-ортопеда: обирайте натуральне та зручне взуття

 

Від правильності вибору першого взуття для дитини багато в чому залежить формування ходи та подальший розвиток опорно-рухового апарату. Одна з головних вимог, які висувають ортопеди до перших черевичків – вони повинні бути виготовлені з натурального матеріалу. Стопа дитини повинна бути добре зафіксована, тому краще обирати взуття із жорстким задником.

 

Окрім цього є декілька інших вимог, про які не можна забувати:

  • треба обирати взуття з мінімальним каблуком, тому що повністю пласка підошва може зашкодити розвитку стопи;
  • туфлі мають бути нормальної повноти – не можна допускати, як стискання, так і човгання ноги у взутті через надлишок вільного місця;
  • підошва має бути рифленою, тому що повна гладкість робить взуття ковзким і непридатним для маленьких дітей, до того ж підошва повинна вільно згинатися без деформації (це можна перевірити до покупки);
  • неможна купляти взуття на виріст, його розмір має бути у відповідності до віку дитини.

 

Під час вибору взуття перевірте його внутрішню поверхню, бо там можуть бути приховані нерівні шви та інші дефекти. Навіть незначна деталь може стати причиною дискомфорту, тому перші черевчки, капці чи чобітки повинні бути ідеально виготовленими.  

 

Про що ще запитати дитячого ортопеда?

 

Багатьох батьків хвилює питання, чи потрібно купувати малюку спеціальне ортопедичне взуття? Якщо дитина здорова, то необхідності в цьому немає, достатньо дотримуватися правилам, згаданих вище, від час вибору чобітків, черевиків чи капців. Використання ортопедичного взуття може порекомендувати лише дитячий лікар, якщо в цьому є необхідність.  

Під час вибору взуття потрібно звертати увагу на наявність супінатора. Це деталь, що зменшує навантаження на стопу і запобігає розвитку плоскостопості. Взуття потрібно купувати тільки з дитиною, під час примірки потрібно походити з малюком за руку по магазину і оцінити, наскільки йому зручно. Окрім задника, потрібно звертати увагу на те, який носок. Він має бути широким і високим, щоб пальці могли вільно згинатися під час ходьби.

Батькам потрібно подумати про придбання першого взуття вже тоді, коли дитина тільки починає вчитися ходити. Правильно підібрані черевики чи капці допоможуть зафіксувати стопу дитини і зменшити ризик того, що малюк впаде чи посковзнеться. В’язані пінетки та м’які капці не підходять для дітлахів, які роблять перші кроки, взуття для них має бути «справжнім», як для дорослих людей.  Якщо у Вас залишились питання щодо того, як обрати взуття, або Ви хочете відвідати ортопеда-травматолога з іншою метою, звертайтеся в «MD clinic». Тут вам завжди ради надати кваліфіковану допомогу та  відповісти на всі Ваші запитання!