Оніхомікоз – це грибкове захворювання нігтів. Це одне з найбільш розповсюджених захворювань нігтьової пластини, воно може мати як, ускладнений, так і неускладнений перебіг. Якщо патологію виявити на ранній стадії та підібрати оптимальне лікування, шанси позбутися її без наслідків досить значні. Зробити це може лише кваліфікований дерматолог, тому при появі перших сумнівних симптомів, одразу ж звертайтеся до лікаря.

 

Симптоми оніхомікозу нігтів

 

Як запідозрити оніхомікоз? Ця хвороба може давати про себе знати різними сигналами, залежно від виду грибка, який її викликав та ступеню враження тканин.

 

Основні симптоми:

 

 • зміна кольору нігтя (частіше за все, на жовтий);
 • поява плям та смуг;
 • підвищена ламкість нігтів, вони можуть буквально кришитися;
 • потовщення нігтьової пластини;
 • неприємний запах;
 • ніготь втрачає свій блиск, його поверхня стає нерівною та шорсткою;
 • у тяжких випадках нігтьова пластина може повністю відшаровуватися від пальця та руйнуватися.

 

Це захворювання заразне, воно з легкістю передається від однієї людини до іншої. Раніше для лікування грибка використовувалися лише медикаменти (зовнішні форми та ліки системної дії). Але через це існувала висока небезпека повторення випадку хвороби, а період лікування був досить довготривалим (від 3 до 12 місяців). Сьогодні лікарі все частіше рекомендують лазерне лікування, тому що воно зарекомендувало себе, як ефективний та безпечний метод боротьби проти цього захворювання.

 

Оніхомікоз: лікування медикаментами

 

Медикаментозне лікування грибка передбачає використання мазей, кремів та розчинів для місцевого лікування, а також прийом ліків системної дії. У більшості випадків, зовнішнього лікування недостатньо, тому що засоби не можуть глибоко проникнути в тканину нігтя, де локалізуються міцелій та спори грибка.

 

Сучасні засоби для боротьби з оніхомікозом – це антимікотичні ліки нового покоління. При їх застосуванні ризик виникнення побічних ефектів нижчий, ніж в разі використання їх попередників. Але все одно, такі ліки не можна назвати повністю безпечними та нетоксичними. Тому застосувати їх самостійно не можна. Призначати терапію має тільки лікар.

 

Лікування лазером

 

Під дією променя сучасного лазеру відбувається знищення грибків, що проросли та їх спор. Таке лікування не шкідливе для організму людини, лазер впливає тільки на вражені тканини нігтя. Після того, як хворі тканини будуть зруйновані, з часом вони будуть заміщені новою здоровою нігтьовою пластиною.

 

Переваги лазерного лікування оніхомікозу:

 

 • безпечність;
 • можливість знищити всі спори грибків;
 • відсутність побічної дії;
 • мінімальний ризик повторення захворювання;
 • короткотривалий період лікування (в середньому потрібно 4 сеанси протягом 30 днів).

 

Якщо Ви шукаєте дерматолога на Позняках, запишіться на консультацію в «MD clinic». В центрі консультує досвідчений лікар, що використовує сучасні методики для діагностики та лікування оніхомікозу та інших захворювань шкіри. Клініка обладнана сучасним лазерним обладнанням, котре підходить для використання в дерматології та косметології. Ми цінуємо безпеку та мінімальне втручання під час процесу обирання методів лікування пацієнтів.