Гіпотиреоз – це ендокринне захворювання, через яке знижується рівень синтезу гормонів щитоподібної залози. Хвороба може по-різному впливати на звичний ритм життя, все залежить від ступеню її розвитку. Причинами недуги можуть бути як функціональні порушення роботи щитоподібної залози, так і патологічні процеси в інших органах, що впливають на гормональний фон. Помітивши перші тривожні симптоми, важливо одразу пройти обстеження у ендокринолога, щоб почати лікування і не допустити крайнього ступеню розвитку хвороби – мікседеми. Які ж сигнали організму мають Вас насторожити?

 

Швидкий набір маси тіла

 

Стрімкий набір маси тіла, що не пов'язаний зі змінами раціону харчування – одна з причин відвідати ендокринолога. Справа в тому, що Гіпотериозє причиною  сповільнення обмінних процесів в організму і появи набряків. Ці явища призводять до набору зайвої ваги. Велика маса тіла при гіпотиреозі рідко буває пов’язана виключно з відкладенням жирових запасів, хоча це цілком можливо у поєднанні з нераціональним харчуванням та низькою фізичною активністю. Через гормональні порушення пацієнти часто відчувають слабкість, кволість та підвищену стомлюваність, що стають на заваді звичайному ритму життю. Малоактивний образ життя, з яким часто стикаються хворі на Гіпотериоз– ще одна причина набору маси тіла.  

 

Проблеми зі шкірою та травною системою

 

Якщо Ви помічаєте сухість шкіри та її незвичне потовщення, що не проходять довгий час, зверніться до лікаря. Цей симптом, а також випадіння волосся, ламкість нігтів та їх розшарування, можуть свідчити про гормональний збій. Лікар порекомендує зробити УЗД щитоподібної залози і здати аналізи крові для проведення оцінки її функціональної активності.

Окрім проблем зі шкірою, пацієнтів можуть турбувати збої  в роботі кишечнику (закрепи), нудота, зниження апетиту та проблеми з жовчним міхуром. Звичайно, ці окремі симптоми – не причина, з якою варто звертатися до ендокринолога, але якщо окрім них є й інші прояви гіпотиреозу, не можна відкладати свій візит до лікаря.

 

Емоційна нестабільність, проблеми з пам’яттю

 

Практично  всі хворі з порушенням функції щитоподібної залози скаржаться на забудькуватість, плаксивість та сонливість. Під час огляду лікар може виявити зниження певних рефлексів, полінейропатію та порушення чутливості тканин.  Якщо Гіпотериоззначно виражений, і хворий не приймає жодних медикаментів, порушення можуть стати причиною зниження інтелекту і навіть розвитку недоумкуватості. Щоб не допустити таких наслідків, потрібно звертатися до ендокринолога при першій підозрі про хворобу.

 

Симптоми збоку опорно-рухового апарату та серця

 

Неприємні поколювання, оніміння м’язів, а також біль в суглобах і набряклість в цій області хворі рідко пов’язують з можливими гормональними порушеннями. Однак, якщо  перед появою цих симптомів не було жодних травм, і людина не має хронічних захворювань, потрібно подумати про огляд у ендокринолога.

 

Гіпотиреоз може бути причиною набряків та проблем із серцем

 

Хворим на Гіпотериозз метою профілактики серцево-судинних ускладнень необхідно періодично робити ЕКГ. На плівці можуть бути помітні такі зміни, як низький та слабкий пульс, а також недостатність кровообігу.

Пацієнтів може турбувати низький тиск та виражена набряклість тіла. Окрім проблем із серцем, часто виникають патології видільної системи, які спричиняють затримку рідини в організмі. Правильно підібране лікування дозволяє зменшити прояви цих та інших неприємних симптомів хвороби, але призначати його повинен тільки лікар.

 

Своєчасне лікування гіпотиреозу – запорука збереження здоров’я

 

Основа лікування гіпотиреозу –  це замісна терапія гормональними препаратами. Доза і конкретний лікарський засіб обирається індивідуально для кожного пацієнта. При цьому лікар враховує особливості організму людини, а також результати аналізів та УЗД.

Якщо Вас непокоять будь-які тривожні симптоми, Ви можете звернутися до ендокринолога в «MD clinic». Наші спеціалісти мають великий досвід роботи, вони дадуть відповідь на всі Ваші запитання та підберуть оптимальне лікування.