Гістероскопія – це інструментальна процедура огляду порожнини матки, під час якої може бути проведена не тільки діагностика, але й оперативні втручання. Гістероскоп – це гнучка трубка з оптичною камерою на кінці. Якщо під час процедури лікар помітить поліп, його можна буде відразу ж видалити і відправити біологічний матеріал на гістологічне дослідження. Доволі часто після видалення таких новоутворень пацієнткам вдається швидко завагітніти, але щоб попередити розвиток ускладнень, потрібно знати про особливості планування зачаття після гістероскопії та враховувати їх.

 

Показання

 

Гістероскопія буває офісною (діагностичною) та хірургічною. Але інколи в процесі проведення діагностичної процедури виникає необхідність хірургічного втручання, тому ці відмінності досить умовні.

Показання до проведення офісної гістероскопії:

 

  • підозра на внутрішні патології матки (поліпи, ендометріоз, синехії та аномалії розвитку);
  • травми матки після аборту або невдало виконаних діагностичних досліджень;
  • кровотечі нез’ясованої етіології у жінок в період менопаузи;
  • безпліддя;
  • порушення менструального циклу та не виношування вагітності.

 

Якщо діагноз встановлено точно, і він вимагає оперативного втручання, проводиться хірургічна гістероскопія (але все одно з попереднім оглядом порожнини матки). Під час процедури лікар може видалити ендометрій, що патологічно розрісся, поліпи, зрощення та перегородки в матці.

 

Переваги

 

Завдяки тому, що під час процедури зображення з камери виводиться на монітор, лікар може досконально оглянути порожнину матки і точно визначити місце, де локалізується патологія. На відміну від звичайного вишкрібання, під час гістероскопії виключається ризик випадкової перфорації порожнини матки та значно скорочується відновлювальний період. Для проведення цієї процедури не потрібна госпіталізація, і пацієнтка повертається додому в той самий день.

 

Інші переваги гістероскопії:

 

  • висока діагностична цінність;
  • можливість одночасного взяття біопсії з різних місць;
  • процедура виконується під внутрішньовенним наркозом з мінімальним травмуванням тканин;
  • на шкірі не залишається рубців, завдяки доступу через канал шийки матки.

 

Вагітність після гістероскопії: про що слід знати?

 

Незважаючи на те, що діагностична гістероскопія не дуже травматична, в будь-якому разі це інвазивне втручання. Тому перед плануванням вагітності необхідно впевнитися в тому, що слизова оболонка матки повністю відновилась, а також немає запальних процесів та інших патологій, що можуть стати загрозою для нормального виношування.

Після офісної гістероскопії лікарі, як правило, рекомендують повертатися до статевого життя не раніше, ніж за  2 – 3 тижні. Після видалення поліпів цей термін може бути більш довгим через необхідність додаткового медикаментозного лікування. В будь-якому випадку це питання завжди потрібно вирішувати з гінекологом, зважаючи на діагноз і рекомендовану терапію. Якщо під час процедури був взятий аналіз на гістологію, необхідно дочекатися результатів дослідження, і лише після цього говорити з лікарем про можливі терміни планування вагітності.

Щоб запобігти появі запального процесу в органах малого тазу після гістероскопії лікарі часто призначають антибіотики. Окрім цього пацієнтці можуть бути рекомендовані інші медикаменти, залежно від мети та результатів обстеження. Щоб попередити ускладнення вагітності жінці не бажано планувати її до повного відновлення організму. В кожному індивідуальному випадку цей термін може бути різним, але завжди потрібно чекати згоди лікаря та не квапити події.

Якщо Вам необхідно пройти діагностичну гістероскопію на Позняках, Ви можете звернутися до нашого медичного центру. Цю процедуру проводить лікар вищої категорії, гінеколог-ендоскопіст Пустоваров Сергій Юрійович. Він – автор декількох патентів та член Міжнародного Товариства Гінекологічної Ендоскопії. Він був одним з перших в Україні, хто застосував найменш травматичну біполярну техніку проведення гістероскопії, завдяки чому її можна робити навіть тим жінкам, що поки що не народжували.