Ще декілька десятиліть тому ніхто не задавав питання,чи потрібно вакцинувати дітей? Всі проходили щеплення в обов’язковому порядку. Але зараз це питання викликає багато дискусій серед молодих батьків. Офіційна медицина наполягає на тому, що щеплення – єдиний спосіб з високою вірогідністю захистити дитину від деяких загрозливих інфекційних захворювань. Але, не зважаючи на це, багато хто з батьків серйозно задумуються, чи потрібно вакцинувати своїх дітей. Це пов’язано з тим, що про вакцини є багато міфів. Цю, не завжди правдиву, інформацію можна не лише почути від знайомих, але й знайти її в інтернеті, побачити сюжети на телебаченні тощо. Як же розібратися в цьому непростому питанні та зробити правильний вибір? Потрібно знати про найпоширеніші міфи та проконсультуватися перед проведенням щеплення з педіатром, якому Ви довіряєте.

 

Міф №1 – дитину не потрібно захищати від рідкісних хвороб

 

Це дуже небезпечна та помилкова думка, тому що деякі хвороби зустрічається рідко саме завдяки вакцинації. Колективний імунітет працює лише, якщо обсяг щеплених людей складає не менше 95%. Враховуючи, що зараз спостерігається тенденція до зменшення цього числа, деякі небезпечні хвороби періодично спалахують знову. Наприклад, кір та дифтерія періодично «нагадують про себе», інколи у серйозних масштабах.

 

Міф №2 – дітей віком до 1 року краще не вакцинувати

 

Інколи з міркувань безпеки батьки відкладають вакцинацію до того моменту, доки дитина трохи підросте та її організм зміцніє. Але нажаль, малюк може зустрітися з інфекцією набагато раніше. До того ж, антиген у вакцині вбитий чи ослаблений, а доза його – мікроскопічна, тому у переважній більшості немовлята нормально переносять щеплення. До 6 місяців в організмі дитини ще присутня частина материнських антитіл, завдяки чому він може формувати імунну відповідь та нормально реагувати на зіткнення з патогенними бактеріями, вірусами та грибками.

 

Міф №3 – вакциновані діти також хворіють

 

Так, такі випадки дійсно бувають, тому що організм кожної людини індивідуальний, і жодна вакцина не дає гарантії 100% захисту від хвороби. Але це трапляється дуже рідко, і щеплена дитина, зазвичай, хворіє в більш легкій формі та швидше одужує.

 

Міф № 4 – вакцина небезпечна через додаткові інгредієнти в складі

 

Сучасні якісні вакцини містять у складі лише безпечні інгредієнти, які роками перевірені. В тих дозах, в яких консерванти представлені у вакцинах, вони повністю безпечні для організму дитини. Інколи з їжею ми отримуємо набагато більше небезпечних речовин, ніж під час щеплення. До речі, деякі вакцини не потребують консервантів для зберігання, тому виготовляються взагалі без них.

 

Міф №5 – краще перехворіти і отримати «натуральний» імунітет

 

Це один з найнебезпечніших міфів, тому ще деякі хвороби настільки небезпечні своїми ускладненнями, що перехворіти на них без наслідків майже немає шансів. Наприклад, поліомієліт – це параліч спинного мозку, який в тяжких випадках призводить до удушення та набряку головного мозку. При вакцинації відбувається взаємодія з імунною системою, але ніякі ознаки захворювання не розвиваються. Щеплення набагато безпечніше, ніж непотрібний ризик для дитини захворіти на тяжку хворобу.

 

Міф №6 – вакцинація вигідна лише фармацевтичним компаніям

 

В першу чергу вакцинація вигідна людині,якій її проводять. Так, якісні препарати коштують недешево, але ми щодня витрачаємо гроші на їжу, предмети побуту та одежу. Економія на здоров’ї – сумнівна та небезпечна. Тому краще вакцинуватися якісними препаратами, до того ж, робити це потрібно не так часто.

 

Щоб вакцинація була безпечною, потрібно обирати якісні вакцини відомих виробників та обов’язково консультуватися з лікарем перед щепленням. Він огляне дитину, збере анамнез та відповість на всі питання батьків. В «MD clinic» для щеплення використовують лише якісні вакцини всесвітньовідомих торгових марок (виробництва Бельгії та Франції), а наші педіатри мають великий досвід роботи. Тому за необхідності звертайтеся до нас за медичною допомогою, адже безпека та комфорт пацієнтів для нас понад усе!