Обстеження молочних залоз, як мінімум раз на рік, з профілактичною метою необхідно жінкам будь-якого віку. Але що ж вибрати: рентген або УЗД молочних залоз? На це питання ми постараємося детально відповісти в цій статті. Розуміння відмінностей між цими діагностичними процедурами дозволить Вам швидко записатися до потрібного фахівця для обстеження і зберегти своє здоров'я завдяки профілактиці або вчасно розпізнати хворобу.

 

Основні відмінності

 

Мамографія - це рентген молочних залоз, він буває аналоговим або цифровим. Дослідження дозволяє діагностувати рак молочної залози на ранній стадії, в тому числі, в тих випадках, коли пухлину ще неможливо пропальпувати. Мамографія скорочує ризик смертності від онкології на 30%, але проводити її можна тільки жінкам після 40 років. Це обмеження пов'язане з такими факторами:

 

  • анатомічні зміни в тканинах молочних залоз, пов'язані з віком (після 40 років на УЗД вже може бути видно не все, що потрібно для постановки точного діагнозу);
  • підвищений ризик раку молочної залози у пацієнток середнього та похилого віку.

 

Променеве навантаження при мамографії є, але воно невисоке (під час сучасною мамографії воно нижче, ніж при флюорографії). При проходженні цієї процедури 1 раз на рік (або на два роки, в залежності від рекомендацій маммолога) мамографія безпечна для здоров'я жінки, а ось її діагностична цінність дуже висока.

 

УЗД - це повністю нешкідливий, неінвазивний метод обстеження молочної залози, який дозволяє побачити структурні зміни в тканинах молочної залози, не вдаючись до рентгену. Його можна проводити жінкам будь-якого віку (в тому числі, вагітним на відміну від рентгена).

 

Що ж вибрати?

 

У віці до 40 років основний метод обстеження грудей - УЗД молочних залоз. Це пов'язано з меншим ризиком розвитку злоякісних утворень і більш щільною структурою тканин молочних залоз, через що рентген у них не так інформативний. На УЗД ж можна детально розглянути всі зміни, і за необхідності призначити додаткові методи обстеження (наприклад, МРТ, пункція).

 

Після 40 років мамографія необхідна, але іноді її результати можуть бути неоднозначні, і в такому випадку мамолог може порекомендувати провести також УЗ-діагностику.

 

Якщо Ви в пошуках мамолога на Позняках, звертайтеся в MD clinic. У нашому центрі приймає мамолог, онкохірург вищої категорії Гаращенко Оксана Олександрівна. Вона щодня консультує велику кількість пацієнток з доброякісними і злоякісними захворюваннями молочної залози, а також проводить операції, рятуючи життя і здоров'я жінок. Цей лікар - професіонал, який любить свою справу і прагне допомогти пацієнткам зберегти здоров'я, відзначаючи важливість профілактичних оглядів і відповідаючи на всі  питання, шо виникають під час прийому.