Регулярне спостереження у лікаря під час вагітності дуже важливе для здоров’я мами та дитини. Якщо вагітність фізіологічна, то лікар буде призначати планові обстеження та консультації, щоб жінка могла бути спокійною за себе та майбутнього малюка. В разі виникнення якихось відхилень від норми акушер-гінеколог повинен швидко зреагувати і підібрати ефективні та безпечні методи лікування та діагностики. Обираючи клініку і лікаря, пам’ятайте, що ведення вагітності в Києві може бути по-справжньому зручним і комфортним, з високим рівнем сервісу і якісним наданням медичної допомоги. Один із таких варіантів – спостереження в «MD clinic». Усі наші акушери-гінекологи мають великий досвід роботи та знають, як знайти індивідуальний підхід до кожної вагітної.

 

Ведення вагітності: обмінна карта не лише формальність, тому обирати лікаря потрібно зважено

 

Головна вимога до лікаря, який буде спостерігати вагітну жінку – його професіоналізм. Лікар повинен знати, як якісно надати медичну допомогу та мати достатній практичний досвід. Оцінити кваліфікацію лікаря, не маючи медичної освіти, неможливо, тому потрібно в першу чергу звертати увагу на його досвід та результати роботи.

 

Універсальних психологічних якостей ідеального лікаря, нажаль, не існує, тому що всі пацієнти – різні люди, і відповідно їх вимоги щодо даного аспекту можуть відрізнятися. Комусь потрібне тривале та довірче спілкування з лікарем, яке більше нагадує дружній візит, а хтось віддає перевагу лаконічній та швидкій консультації. У більшості випадків зрозуміти «ваш» це лікар чи ні, можна лише після особистого спілкування. Але є деякі риси, які мають бути притаманні будь-якому спеціалісту:

  • ввічливість;
  • повага до пацієнта та своїх колег;
  • уміння доступно пояснити важливу медичну інформацію.

 

Ведення вагітності на Позняках: про що говорити з лікарем на першому прийомі?

 

Щоб зрозуміти, чи підходить Вам лікар для ведення вагітності, в приватній клініці Ви можете записатися на попередню консультацію, і якщо Вас все влаштує – оформлювати повний пакет послуг. На першому прийомі лікар запитає Вас про все необхідне, а також збере анамнез, а Ви зможете задати всі важливі питання.

 

Ось приблизний перелік питань, який пацієнтка може задати гінекологу перед постановкою на облік по вагітності:

  • як давно лікар спостерігає вагітних та який у нього досвід саме в цій області?
  • чи підтримує лікар тактику фізіологічного ведення вагітності без призначення великої кількості медикаментів (звичайно, якщо в цьому немає необхідності)?
  • чи можна зв’язатися з лікарем по телефону чи електронною поштою за необхідності?
  • який приблизний план обстежень та графік консультацій він може порекомендувати Вам при постановці на облік.

 

Важливо чесно відповідати на всі питання, які задає лікар. Від дезінформації може постраждати як мама, так і майбутня дитина, тому не можна замовчувати наявність будь-яких захворювань або шкідливих звичок. Не соромтеся задавати питання і просити лікаря пояснити щось більш детально, якщо інформація Вам незрозуміла. Для комфортного ведення вагітності важливо, щоб між пацієнткою та лікарем встановилися довірчі відносини, а психологічна обстановка під час консультації завжди була сприятлива.

 

Відгуки інших пацієнток – чи варто їм довіряти?

 

Відгуки ваших знайомих та подруг, або навіть відгуки, просто знайдені на просторах Інтернету, можуть допомогти здійснити вибір лікаря. Вони допоможуть приблизно зрозуміти, як лікар ставиться до пацієнток, які методи роботи спеціаліст обирає і т.д. Але потрібно розуміти, що будь-яка думка – суб’єктивна, і скласти власне враження можна лише після особистого спілкування з лікарем.

 

Якщо у Вас є сумніви щодо вибору лікаря для ведення вагітності, краще записатися на попередню консультацію, з метою познайомитися та запитати про всі важливі моменти. Після цього вже на основі власних вражень, можна обирати до якого спеціаліста ставати на облік.

 

Психологічний комфорт вагітної важливий для збереження її здоров’я та нормального розвитку плоду, тому все частіше жінки розглядають варіанти ведення вагітності у приватних медичних центрах. Якщо Вас цікавить ведення вагітності на лівому березі, звертайтеся в «MD clinic». В нас ви зможете вибрати лікаря, який буде уважно ставитись до вас, завжди зможе надати якісну медичну допомогу та відповісти на всі питання.