ПМС або «передменструальний синдром» – це комплекс неприємних симптомів, які можуть турбувати жінок за декілька днів до початку менструації. Емоційний дискомфорт, підвищена втомлюваність та навіть неприємні фізичні відчуття в тілі – ось далеко не повний перелік проявів ПМС. Ступінь вираженості цих симптомів можна зменшити, якщо знати деякі тонкощі роботи свого організму.

 

Налагодьте режим харчування

 

Щоб зменшити здуття живота та болі в області кишечнику потрібно перейти на часте харчування невеликими порціями. Їсти можна 5 – 6 разів на день, але порції мають бути маленькими, щоб виключити переїдання. Це допомагає уникнути процесів бродіння та прискорити метаболізм. В період ПМС потрібно також відмовитися від занадто солодкої та солоної їжі, і не зловживати міцною кавою та чаєм. Через солоні продукти можуть виникати набряки, а дуже солодкі страви стимулюють нервовому систему та підвищують рівень її збудження.

Раціон потрібно збагатити горіхами, рибою, морепродуктами, овочами та фруктами. Їжа повинна бути легкою, але водночас насичувати організм енергією та корисними біологічно активними речовинами. Для зменшення дискомфорту в молочних залозах, який може виникати в ці дні, корисно вживати оливкову та льняну олію. В цих продуктах багато вітамінів A та E, які грають важливу роль у нормальному функціонуванні гормональної системи.

 

Уникайте стресу – він є причиною дисбалансу гормонів

 

Через гормональний дисбаланс у жінки в період ПМС може змінюватися настрій: вона може ставати більш плаксиво, нестриманою та навіть агресивною. Поряд із цим частий симптом ПМС – головний біль та підвищена втомлюваність навіть за умови відсутності фізичних навантажень. Всі ці прояви лише ускладнюються, якщо жінка перебуває під впливом хронічного стресу.

Допомогти впоратися з негативними емоціями можуть заняття для релаксації: йога, дихальні практики, масаж, ванни з ефірними оліями м’яти та лаванди. Лазня та сауна в цей період протипоказані, тому що занадто висока температура може спричинити головний біль та судинні кризи. Якщо негативні прояви з боку нервової системи виражені значною мірою, лікар може порадити  тимчасовий прийом седативних засобів, однак займатися самолікуванням і обирати їх самостійно не варто.

 

Проконсультуйтеся з лікарем – поради гінеколога під час консультації допоможуть швидше вирішити проблему

 

 У деяких жінок прояви ПМС настільки виражені, що вони порушують звичний ритм життя та ускладнюють нормальний відпочинок, а також будь-яку роботу. В цьому випадку найкращим рішенням буде консультація лікаря, який після огляду та збору анамнезу підкаже, що робити далі. Інколи потрібно здати аналізи на гормони, щоб перевірити, як функціонує жіноча статева система на ендокринному рівні.

Якщо після діагностики лікар призначить прийом медикаментів, важливо дотримуватися цієї рекомендації. Досвідчений спеціаліст не стане рекомендувати таблетки без необхідності, але інколи вони потрібні для нормалізації стану жіночого здоров’я. Якщо Вам потрібна консультація лікаря гінеколога-ендокринолога на Позняках, зверніться в «MD Clinic»! Тут Вам завжди нададуть якісну медичну допомогу та пояснять суть ситуації зрозумілими словами без залякування та призначення зайвих діагностичних досліджень.

 

Відмовтеся від шкідливих звичок

 

Вживання алкоголю та паління негативно впливають на організм в цілому, а в період ПМС шкідливі звички можуть лише погіршити самопочуття жінки. Замість цього для релаксації варто віддати перевагу трав’яним чаям з м’ятою та мелісою. Нормалізувати роботу нервової системи допоможе контрастний душ зранку та ввечері, а також прослуховування спокійної, приємної музики в затишній атмосфері.

Для полегшення перебігу ПМС потрібно лягати спати не пізніше, ніж о 23:00, щоб давати можливість організму повноцінно відновитися. Легка фізична активність чи піша прогулянка на свіжому повітрі перед сном не зашкодять, а от від тяжких фізичних вправ в цей період краще відмовитися. Якщо самостійно впоратися з проявами ПМС не вдається, потрібно звертатися до гінеколога. Інколи ці симптоми можуть вказувати на певні захворювання, тому важливо своєчасно проходити профілактичні огляди та здавати аналізи.