Діагноз «безпліддя» чують приблизно 15% сімейних пар, і часто перша реакція на ці слова дуже гостра та неприємна. Грамотний лікар повинен пояснити суть ситуації, морально підтримати та запропонувати варіанти вирішення проблеми. Багато жінок, які раніше стикнулися з подібними складнощами, після курсу лікування безпліддя змогли виносити дитину і вже відчули щастя материнства. Пацієнтці важливо пояснити, що з таким діагнозом у більшості випадків можна завагітніти, але для цього потрібно обстежитися і лікуватися.
В яких випадках йде мова про безпліддя у жінок?
Завагітніти з першого разу (в першому циклі) вдається дуже небагатьом парам, тому відразу хвилюватися не потрібно. Але якщо протягом року за умови активного статевого життя без застосування засобів контрацепції зачаття не відбувається, партнерам потрібно обстежитися. Безпліддя буває первинним (якщо вагітностей не було ніколи) і вторинним (якщо в анамнезі є хоча б одна вагітність).
Причин безпліддя існує безліч, ось найчастіші з них:
- вроджені аномалії розвитку статевої системи;
- гормональні порушення;
- трубний фактор;
- наслідки абортів;
- патології матки та її придатків;
- генетичні захворювання.
Для діагностики користуються УЗД, призначають аналізи крові на гормони та перевірку труб на прохідність, лапароскопію, гістероскопію та ін. Вибір цих методів залежить від симптомів та клінічної картини, а також результатів обстеження партнера.
Методи лікування
Варіанти лікування залежать від причин безпліддя. Якщо проблеми стосуються гормональної системи, то пацієнтці може бути рекомендована медикаментозна стимуляція під контролем УЗД (фолікулометрії). Окрім цього для підвищення шансів самостійно завагітніти, жінці обов’язково потрібно нормалізувати вагу та дотримуватися дієти, щоб не перенавантажувати органи ендокринної системи. Якщо схема лікування підібрана правильно, вагітність у пацієнток з такою формою безпліддя наступає у 80% випадків без штучного запліднення та хірургічних втручань.
Один з методів лікування безпліддя – лапароскопія. Під час цієї процедури можна видалити спайки в трубах та покращити їх прохідність. Окрім цього існують ЕКЗ (екстракорпоральне штучне запліднення) та внутрішньоматкова інсемінація. Їх призначають у випадку неефективності інших методів, або наявності абсолютних показань (наприклад, відсутність маткових труб).
Комплексне лікування безпліддя на Позняках
В медичному центрі «MD clinic» консультують гінекологи-ендокринологи вищої категорії, які допомогли завагітніти не одній парі з проблемою безпліддя. Серед них – Попова Тетяна Олексіївна, на прийом до якої щодня приїжджають пацієнтки зі всієї України. Вона – провідний спеціаліст, кандидат медичних наук та голова Центру здоров’я жінки в «MD clinic». Окрім неї в клініці працює команда висококваліфікованих акушерів-гінекологів, що мають багаторічний досвід роботи і допомоги парам з проблемою безпліддя.
В «MD clinic» Ви завжди можете записатися на консультацію до компетентного лікаря-гінеколога на Позняках. Лікар індивідуально підбере всі необхідні методи обстеження та лікування. Одна з основних направленостей клініки – ендокринна гінекологія і ведення вагітності, тому до нас часто звертаються пацієнтки з безпліддям та проблемами виношування. Записуйтеся на консультацію та не відкладайте підготовку до головної зустрічі в житті – зустрічі з вашою новонародженою дитиною!