Пренатальна діагностика – це комплекс обстежень, який дає можливість визначити індивідуальний для кожної вагітної жінки ризик розвитку хромосомної патології плоду. У першому і другому триместрах вагітності, крім УЗД плоду, жінці рекомендовано здавати кров на визначення біохімічних показників. Разом з даними УЗД можна оцінити ризик генетичних, вроджених патологій плоду.
Сучасний комбінований пренатальний скринінг – це УЗД плоду разом з біохімічним аналізом крові вагітної жінки, з визначенням рівня білків і гормонів (які виробляються організмом плоду, плодовими оболонками і плацентою). Дані УЗД та аналізу крові обробляються за допомогою спеціальної програми PRISCA , під час розрахунку враховується вік майбутньої матері, термін вагітності, її вага, деякі захворювання, шкідливі звички і т. п. Порівнюючи дані аналізу крові з показниками УЗД, складається графік, де детально розшифровується ризик можливих патологій. З метою виключення генетичної, вродженої патології плода здійснюють пренатальну діагностику на таких термінах вагітності:
Рекомендовані терміни тестування у першому триместрі: 11-13 тижнів
Під час розрахунку ризику патології плода враховуються наступні показники:
- УЗД (куприко-тім'яний розмір (КТР)), розмір шийної складки (NT), візуалізація носової кістки (NB)) • Сироваткові маркери крові:
- Асоційований з вагітністю протеїн А (РАРР-А)
- Вільний бета-ХГЛ
Рекомендовані терміни тестування у другому триместрі: 16-18 тижнів
Під час розрахунку ризику патології плода враховуються наступні показники:
- УЗД (біпарінтальный розмір голівки плода (БПР)
- Сироваткові маркери крові:
- АФП
- ХГЛ
- Некон'югований естріол
В отриманому результаті зазначаються ступені ризиків (нижче або вище норми) за різних патологій плоду у вигляді тексту і графіка, вказуються значення конкретних маркерів. Програма PRISCA дозволяє розрахувати ймовірність наступних патологій плоду:
- ризик трисомії за 21 хромосомі (синдром Дауна)
- ризик трисомії за 18 хромосомі (синдром Едвардса)
- ризик розвитку вад ЦНС (дефект нервової трубки (ДНТ))
Якщо жінка потрапила до групи ризику хромосомних захворювань плода, тоді, щоб виключити або підтвердити, необхідна консультація генетика й додаткова інвазивна діагностика (амніоцентоз, біопсія хоріона плаценти або, кордоцентез). Завдяки пренатальної діагностики зробити висновок не тільки за наявність генетичних патологій, але і виявити ризик антенатальної загибелі плода, вроджені вади і про ризик ускладнень вагітності (затримка розвитку плода, прееклампсія, і т. п.).
На 19-21 тижні проводять детальне ультразвукове обстеження анатомії плода (серце, мозок, органи черевної порожнини і т. д.), аби остаточно відкинути основні вади розвитку.
На терміні вагітності 28-32 тижнів здійснюють УЗД плоду з доплерометрією, щоб перевірити стан плаценти, темпи зростання майбутнього малюка й правильність його положення.
Підготовка до проведення пренатального скринінгу
- Для аналізу необхідна венозна кров пацієнтки, яка береться натщесерце.
- Обов'язково під час здачі крові на гормони, потрібна наявність результатів УЗД вагітних, в якому вказано необхідні параметри для проведення прорахунку.
- УЗД має бути проведено не пізніше ніж за 48 годин до дати здачі крові.
- Рекомендовані терміни тестування у першому триместрі: 11-13 тижнів
- Рекомендовані терміни тестування у другому триместрі: 16-18тижнів
Для запису на особистий прийом або отримати більш детальну інформацію проведення пренатального скринінгу Медичного центра «MD clinic», зателефонуйте за номером (044) 2-211-211.
У нас досвідчені лікарі-гінекологи та спеціалізований для проведення пренатальної діагностики ультразвуковий апарат Voluson E8 Expert. Якісне обстеження в Медичному центру «MD clinic дозволить обстеження протягом години, водночас Ви будете впевнені у правильному й точному розрахунку скринінга. Ми здійснюємо пренатальну діагностику згідно світових стандартів.