Гормони

 

За допомогою  аналізу крові на гормони лікар  може діагностувати захворювання щитовидної залози, гіпофізу та інших важливих органів - які провокують гормони. Визначення гормонального фону найчастіше необхідно для постановки діагнозу у гінекології та акушерстві. Навіть за  найменших відхилень  від норми у результатах аналізу, пацієнти часто потребують лікування і корекції, то ж пускати на самоплив такі порушення забороняється.

 Гормони навіть у малих дозах здатні чинити на організм людини значний біологічний вплив. Коливання їх рівня відбивається на життєдіяльність  здоров'я взагалі, тому постановка діагнозу в ендокринології та призначенння ефективного лікування без визначення гормональних показників неможливі.

 

Підготовка до аналізу крові

Аналіз на гормони здається натще, після сну потрібен час не більше 2 годин, перед процедурою необхідно полежати 30 хв. або знаходитись в стані спокою на протязі цього часу. Терміни виконання, зазвичай,  не перевищують трьох робочих днів (більшість випадків результати готові протягом доби).

 

Онкомаркери

 

Онкомаркери – це білкові сполуки, які відтворюють  злоякісні пухлини. В організмі здорової людини цих речовин немає, тому аналіз дозволяє визначити наявність патології. Безумовно, на підставі одних позитивних результатів цього аналізу виставити діагноз неможливо, але він часто входить до комплекс у необхідних обстежень.

За допомогою онкомаркерів можна виявити пухлину на ранніх стадіях і навіть визначити наявність метастазів приблизно за півроку до перших клінічних проявів (ознак). Також, аналіз надає можливість оцінити ефективність лікування і стежити за динамікою захворювання.

 

Підготовка до аналізу крові

Аналіз на онкомаркери здається натщесерце,  прийом їжі перед  здачею  крові - не менше ніж за 8 - 12 годин. Результати зазвичай не перевищують 2-3 робочих дні.

Перед здачею аналізу на ПАК,  протягом  48 годин слід утримуватися від еякуляції, фізичних вправ і теплових впливів (сауна). Рекомендується здавати цей аналіз не раніше ніж за три дні (оптимально через 6-7 днів) після проведення будь-яких урологічних маніпуляцій,  ректального обстеження за допомогою пальця, ергометрії, цистоскопії та колоноскопії, масажу простати. Після проведення біопсії простати оптимально провести тест через три тижні.