Гормони
За допомогою аналізу крові на гормони лікар може діагностувати захворювання щитовидної залози, гіпофізу та інших важливих органів - які провокують гормони. Визначення гормонального фону найчастіше необхідно для постановки діагнозу у гінекології та акушерстві. Навіть за найменших відхилень від норми у результатах аналізу, пацієнти часто потребують лікування і корекції, то ж пускати на самоплив такі порушення забороняється.
Гормони навіть у малих дозах здатні чинити на організм людини значний біологічний вплив. Коливання їх рівня відбивається на життєдіяльність здоров'я взагалі, тому постановка діагнозу в ендокринології та призначенння ефективного лікування без визначення гормональних показників неможливі.
Підготовка до аналізу крові
Аналіз на гормони здається натще, після сну потрібен час не більше 2 годин, перед процедурою необхідно полежати 30 хв. або знаходитись в стані спокою на протязі цього часу. Терміни виконання, зазвичай, не перевищують трьох робочих днів (більшість випадків результати готові протягом доби).
Онкомаркери
Онкомаркери – це білкові сполуки, які відтворюють злоякісні пухлини. В організмі здорової людини цих речовин немає, тому аналіз дозволяє визначити наявність патології. Безумовно, на підставі одних позитивних результатів цього аналізу виставити діагноз неможливо, але він часто входить до комплекс у необхідних обстежень.
За допомогою онкомаркерів можна виявити пухлину на ранніх стадіях і навіть визначити наявність метастазів приблизно за півроку до перших клінічних проявів (ознак). Також, аналіз надає можливість оцінити ефективність лікування і стежити за динамікою захворювання.
Підготовка до аналізу крові
Аналіз на онкомаркери здається натщесерце, прийом їжі перед здачею крові - не менше ніж за 8 - 12 годин. Результати зазвичай не перевищують 2-3 робочих дні.
Перед здачею аналізу на ПАК, протягом 48 годин слід утримуватися від еякуляції, фізичних вправ і теплових впливів (сауна). Рекомендується здавати цей аналіз не раніше ніж за три дні (оптимально через 6-7 днів) після проведення будь-яких урологічних маніпуляцій, ректального обстеження за допомогою пальця, ергометрії, цистоскопії та колоноскопії, масажу простати. Після проведення біопсії простати оптимально провести тест через три тижні.