Телефонуйте прямо зараз!

телефон 2-211-211 575-51-19
(050) 7-211-211
(067) 431-12-11

020686, м. Київ, вул. Олени Пчілки 3а
Робочий графік:
Пн-Пт 8:00 - 20:00
Сб 8:00 - 16:00
Передзвоніть мені

УЗД під час вагітності

УЗД під час вагітності - MdClinic

УЗД плоду – це незамінна й безпечна інструментальна методика обстеження під час вагітності. Побачити вагітність у порожнині матки можна вже, починаючи з 5 тижнів, що відповідає одному тижні затримки менструації. На цьому терміні можна встановити і кількість плодових яєць, а з 6-7 тижня побачити й серцебиття ембріону. Після того, як сформуються статеві органи плоду,  тобто з 15 тижня можна визначити стать дитини.  За допомогою УЗД можна діагностувати вроджені вади на ранніх етапах, виявити генетичні аномалії  та просто стежити за розвитком майбутньої дитини відповідно до терміну вагітності. Також діагностика допомагає вчасно виявити неправильне положення плоду, обвиття пуповиною і патології серцево-судинної системи.  Під час обстеження можна оцінити вагу дитини, розміри частин його тіла і загальний стан.

 

З метою виключення генетичної патології плода проводять пренатальні скринінги і УЗД на таких термінах вагітності:

 

  • у 10-13 тижнях вагітності
  • у 18-21 тижнях вагітності
  • у 30-32 тижнях вагітності.

 

УЗД першого і другого триместру відноситься до скринінгових, вони є дуже важливі для оцінки правильності формування внутрішніх органів, серця, скелету та м'язів плоду. В 10-13 тижнів оцінюються параметри товщини шийної складки, розміри тулуба плоду, наявність носової кістки і т. д. На цьому етапі вже можна запідозрити грубі патології та вади розвитку. За допомогою спеціальної програми Prisca на основі даних УЗД і аналізу крові проводиться скринінг першого триместру PRISCA-1. У результаті комп'ютер будує графік, який відображає ймовірність ризику генетичних і вроджених патологій.

 

Скринінг другого триместру PRISCA-2 здійснюють у другому триместрі вагітності у термін зі 14 по 21 тиждень (оптимально – зі 16 по 18 тиждень). Для цього необхідно дані першого УЗД, який проведено у 10-13 тижнів й «свіжий» аналіз крові. За кількістю певних гормонів і білкових речовин проводиться розрахунок і побудова графіка. За допомогою спеціальної комп'ютерної програми, у другому триместрі можна виявити ризик розвитку синдрому Дауна, дефектів нервової трубки та синдром Едвардса. Традиційно вважають, що обстеження вагітних PRISCA-1 точніше, ніж  PRISCA-2. Тому,  якщо під час першого скринінгу високого ризику патологій виявлено не було, акушер-гінеколог може порекомендувати здати замість нього всього один показник (альфа-фетопротеїн).

 

На  19-21 тижні проводять детальне ультразвукове обстеження анатомії плоду (серце, мозок, органи черевної порожнини і т. п.),  аби остаточно виключити основні вади розвитку. У третьому триместрі лікар має можливість переконатися в тому, що закладка і розвиток внутрішніх органів, набір ваги плоду відбувається правильно, і у малюка відсутні вроджені вади розвитку. На терміні вагітності 28-32 тижня проводять УЗД плоду з доплерометрією для оцінки стану плаценти, темпи зростання майбутнього малюка і правильність його положення. Така діагностика під час вагітності може вчасно показати обвиття пуповиною, проблеми з кровообігом і серцем. Коли ж все у нормі, то наступна УЗД пацієнтці проводять, зазвичай, вже перед пологами у 36-37 тижнів, для оцінки стану плаценти та стану плода.

 

Пренатальний скринінг бажано проходити усім жінкам, які чекають малюка. Він разом з УЗД дозволяє надати оцінку стану здоров'я плоду і дізнатися більше про теоретичні ризики. Розрахунок ризику патологій плоду дає жінці заспокоєння у тому випадку,  якщо все в порядку або пройти додаткові методи обстеження, якщо буде необхідноі.  Окрім важливості з боку медицини, УЗД  для вагітних – це довгоочікувана можливість майбутньої мами «побачити» свого малюка. Процедура завжди супроводжується сильними емоціями і приємним хвилюванням.  За бажанням вагітної , лікар також може повідомити про передбачену стать малюка і зробити кілька фотографій у 3D/4D-форматі або записати відеоролик.

 

У нашому центрі лікарі проводять обстеження на апараті Voluson E8 Expert. За його допомогою можна отримати високоточні результати УЗД плоду і проводити його в режимі реального часу. У клініці «MD clinic» досвідчені лікарі завжди знаходять довірливий контакт до вагітних, вони відчувають їх турботу та підтримку. Проходьте обстеження у нашій клініці, адже це точно, швидко і комфортно! Ми зробимо усе можливе, щоб період очікування малюка був радісним для Вас!

Наші фахівці

Вартість послуг

УЗ-діагностика вагітності (до 10 тижнів) на УЗ-сканері експерт класу Voluson E8 Expert 850 грн.
УЗД розвитку плода 11-13 тижнів на УЗ-сканері експерт класу Voluson E8 Expert 1000 грн.
УЗД розвитку плода 16-18 тижнів на УЗ-сканері експерт класу Voluson E8 Expert 1000 грн.
УЗД розвитку плода після 21 тижня на УЗ-сканері експерт класу Voluson E8 Expert 1000 грн.
УЗД багатоплідної вагітності 11-13 тижнів на УЗ-сканері експерт класу Voluson E8 Expert 1400 грн.
УЗД багатоплідної вагітності 16-18 тижнів на УЗ-сканері експерт класу Voluson E8 Expert 1400 грн.
УЗД багатоплідної вагітності після 21 тижня на УЗ-сканері експерт класу Voluson E8 Expert 1400 грн.
Фетометрія та доплерографія плода в динаміці (протягом 1 місяця після первинного огляду) 700 грн.
Фетометрія та доплерографія багатоплідної вагітності в динаміці (протягом 1 місяця після первинного огляду) 1200 грн.
Цервікометрія 700 грн.

Комплексні програми

Ще статті з теми

Як захиститися від раку шийки матки!

Як захиститися від раку шийки матки!

Що таке рак шийки матки, яким має бути лікування раку шийки матки | детально розповідаємо про рак шийки матки і лікування
Читати далі
МЕТОДИ КОНТРАЦЕПЦІЇ.

МЕТОДИ КОНТРАЦЕПЦІЇ.

Які бувають методи контрацепції, що таке контрацептиви-свічки, а також як порахувати овуляцію і що таке календарний метод контрацепції дізнаєтеся з цієї статті
Читати далі
Про важливу проблему жіночого здоров'я.

Про важливу проблему жіночого здоров'я.

Що таке атипові клітини і який потрібно здавати аналіз на атипові клітини шийки матки | також розповімо як береться аналіз на вірус папіломи людини
Читати далі

Спеціальні пропозиції

Запишіться на прийом!