Це найприємніший і найпрекрасніший момент у житті жінки. У разі настання вагітності, починається абсолютно новий період у Вашому житті. Приходить усвідомлення того, що Вас вже двоє, настає приємне хвилювання і почуття відповідальності за життя майбутнього малюка, змінюються цінності та бажання. Адже від способу життя майбутньої мами багато в чому залежить і здоров'я малечі, і його майбутнє. Ваші думки і почуття є найважливішим живильним середовищем розвитку дитини в утробі. Зосередьтесь на приємне, намагайтеся захистити Ваш світ від стресів, насолоджуйтесь усім, що Вам цікаво, і посилайте позитивні думки зростаючому всередині Вас малюку. Прояви любові й турботи з перших місяців вагітності обов'язково буде на користь малечі. Дослідження підтверджують, що такі діти народжуються спокійними і гармонійно сприймають світ після народження, а у майбутньому легко адаптуються до різних життєвих ситуацій.

 

До ознак вагітності притамано суб'єктивні відчуття: нудота, блювання, зміна смакових уподобань, підвищена стомлюваність, дратівливість, збільшення матки, молочних залоз, припинення менструації. Достовірні ознаки, що підтверджують факт вагітності, є: позитивний тест на вагітність, аналіз крові на ХГЛ (хоріонічний гонадотропін людини) і визначення вагітності за УЗД.

 

Правильна вагітність триває  приблизно 40 тижнів, яка поділяється в сучасній медицині на три триместри:

 

 • перший триместр – це перші дванадцять тижнів вагітності;
 • другий триместр триває від 12-ти до 24-х тижнів;
 • третій триместр починається від 24-х тижнів і до народження дитини.

 

Перший триместр – неймовірно важливий період, оскільки за ці три місяці у дитини формуються усі основні органи. Тому не варто забувати, що саме в термін 6-12 тижнів необхідно звернутися до лікаря з приводу вагітності. Стати на облік рекомендується не пізніше 12-го тижня, після чого Ви отримаєте обмінну карту, яка буде з вами аж до пологів.

 

Оглянута та  консультована лікарем, жінка дізнається про термін вагітності і дату пологів, лікар підкаже, як правильно організувати свій режим дня, режим харчування, адже запорука здорової вагітності – це відповідний спосіб життя вагітної жінки і правильне харчування. Крім того, досвідчений акушер-гінеколог призначить всі необхідні аналізи та дослідження. З метою виключення генетичної патології плода призначить пренатальні скрінинги та ультразвукове обстеження згідно терміну вагітності : у 10-13 тижнів вагітності, у 18-21 тижнів вагітності та 30-32 тижнів вагітності. Крім вищезгаданих, лікар огляне і визначить стан вашої піхви, шийки матки, візьме аналіз виділень на бактеріоскопічне дослідження флори і цитологію, здійснить кольпоскопію. Регулярні відвідування Вашого акушера -гінеколога і своєчасно проведені діагностичні обстеження дозволять переконатися, що з вами і вашим малюком все гаразд або можуть попередити небажані ускладнення вагітності. Рекомендовано оптимально відвідувати лікаря акушера -гінеколога при повному благополуччі  один раз у чотири тижні. У разі виникнення ускладнень вагітності лікар призначить індивідуальний графік відвідувань, контроль аналізів і УЗД динаміки вагітності.

 

Після огляду і консультації, лікар обов'язково видасть Вам перший документ для вагітних - обмінну карту. В обмінній карті будуть відображені всі особливості перебігу вашої вагітності. Обмінна карта завжди повинна бути при Вас, виходячи з дому, обов'язково беріть її з собою, особливо після 28 тижня вагітності. Крім того, лікар підкаже Вам, як вести індивідуальний графік обстежень, в якому Ви будете відзначати час основних відвідувань протягом нагляду Вашої вагітності.

 

Період вагітності є дуже відповідальний період у життї будь-якої жінки, тому не варто забувати про правильне харчування. Адже саме з вашою допомогою майбутня дитина отримує необхідні поживні речовини.

 

Під час вагітності дуже важливо стежити за станом свого здоров'я, адже ви закладаєте основи майбутнього життя вашого малюка. Якщо Ви захворіли, не ризикуйте і не займайтеся самолікуванням, обов'язково зверніться до вашого акушера-гінеколога при появі таких ознак, як:

 • Застуда не проходить протягом 2-3 днів.
 • Температура тіла вище 38 градусів.
 • Виражений кашель, хрипи, проблеми з диханням.
 • Розвинулася гнійна ангіна.
 • Сильний біль внизу живота.
 • З'явилися кров'янисті виділення.
 • Рясні та регулярні скорочення матки.
 • Підозра на підтікання навколоплідних вод.
 • Зміни рухової активності плода.
 • Вас турбує сильний головний біль.
 • Запаморочення, втрата свідомості.

 

 

Тільки під наглядом компетентних акушер – гінекологів медичного центру «MD clinic» Ви зможете бути спокійні в тому, що Ваша вагітність протікає правильно.