Статті https://mdclinic.com.ua/statti.rss ua 120 Вакцинація проти пневмококової інфекції https://mdclinic.com.ua/index/statti/vakczinacziya-proti-pnevmokokovoi-infekczii-prevenar-ta-sinfloriks-v-mdclinic.html Пневмококова інфекція може призвести до серйозних ускладнень, особливо у дітей. В MDclinic ми пропонуємо вакцинацію проти пневмококової інфекції за допомогою Превенар та Сінфлорикс, які допомагають забезпечити ефективний захист від цього захворювання.

 


Превенар та Сінфлорикс: основні відмінності

 

 

  • Превенар - це вакцина, що містить охоплення 13 пневмококових серотипів, що найчастіше спричиняють інфекції.
  • Сінфлорикс - вакцина з охопленням 10 пневмококових серотипів, що також забезпечує захист від інфекцій, спричинених гемофільною паличкою.

 


Які показання для вакцинації?

 


Вакцинація Превенар та Сінфлорикс рекомендується для дітей віком від 2 місяців до 5 років, а також для дорослих з підвищеним ризиком ускладнень від пневмококової інфекції.

 


Перебіг вакцинації

 


Процес вакцинації включає декілька доз вакцини, залежно від віку пацієнта та рекомендацій лікаря. Зазвичай, діти отримують три дози Превенар або Сінфлорикс з інтервалом в один місяць, а четверту дозу - приблизно через рік після останньої. Для дорослих з підвищеним ризиком ускладнень схема вакцинації може варіюватися.

 


Можливі побічні реакції та протипоказання

 


Як і будь-яка вакцина, Превенар та Сінфлорикс можуть спричинити побічні реакції. Зазвичай вони мають місце протягом перших 24-48 годин після вакцинації та можуть включати:

  • Почервоніння, набряк або біль у місці ін'єкції;
  • Підвищення температури тіла;
  • Загальну слабкість та нездужання.


Протипоказання до вакцинації включають індивідуальну непереносність компонентів вакцини, гострі інфекційні захворювання або погіршення хронічних захворювань.

 


Чому обрати MDclinic для вакцинації проти пневмококової інфекції?


MDclinic гарантує якість та безпеку вакцинації, пропонуючи:

  • Кваліфікованих педіатрів та сімейних лікарів;
  •  Комплексні та сертифіковані вакцини;
  • Індивідуальний підхід до кожного пацієнта;
  • Підтримка та консультації перед та після вакцинації.


Забезпечте захист вашої родини від пневмококової інфекції, обравши якісну вакцинацію в MDclinic!

 


Як записатися на вакцинацію в MDclinic

 


Щоб записатися на вакцинацію проти пневмококової інфекції за допомогою Превенар або Сінфлорикс, зателефонуйте до нашої клініки або заповніть форму на сайті. Наші фахівці зв'яжуться з вами найближчим часом та допоможуть обрати найкращий час для візиту.

 


Не чекайте на останній момент! Запишіться на вакцинацію вже сьогодні та дайте своїм дітям надійний захист від пневмококової інфекції.

]]>
2023-03-30 01:23:00 +0300 https://mdclinic.com.ua/index/statti/vakczinacziya-proti-pnevmokokovoi-infekczii-prevenar-ta-sinfloriks-v-mdclinic.html Марина Пилюгина
Правила вимірювання артеріального тиску https://mdclinic.com.ua/index/statti/pravila-pravilnogo-vimiryuvannya-arterialnogo-tisku.html
  •  Вимірювання потрібно проводити в комфортній, спокійній обстановці, в приміщенні повинна бути кімнатна температура.
  •  

    • При цьому приблизно за 30-60 хвилин до визначення артеріального тиску варто відмовитися від куріння, вживання тонізуючих напоїв, алкоголю, кофеїну, а також фізичне навантаження.

     

    • Вимірювати артеріальний тиск можна тільки після як мінімум п'ятихвилинного відпочинку пацієнта.

     

    • Якщо перед процедурою мала місце значне емоційне або фізичне навантаження, щоб домогтися правильних показників артеріального тиску потрібно збільшити період відпочинку до 15-30 хвилин.

     

    • АТ слід вимірювати вранці і ввечері. При регулярному вимірюванні артеріального тиску виміри слід робити в один і той же час 2 рази на день, записувати і показувати лікаря на черговому прийомі.

     

    • Для підвищення точності у пацієнтів з аритмією, слід робити серію з 2-3-х вимірів, інтервал між вимірами повинен бути не менше 7-10 хвилин.

     

    • Вимірювання потрібно проводити сидячи (спираючись на спинку стільця, з розслабленими і не схрещеними ногами, рука лежить на столі, на рівні серця), в спокійній обстановці, після 5 хвилинного відпочинку. Ноги повинні бути випрямлені і перебувати на підлозі, а руки потрібно розігнути і вільно розташувати на рівні серця.

     

    • Слід пам'ятати, що плече не повинно здавлювати одягом, тим більше невірно вимірювати артеріальний тиск через одяг.

     

    • Під час вимірювання не слід рухатися і розмовляти.

     

    • Якщо АТ різний на обох руках, слід робити заміри на тій руці, де воно вище (різниця АТ на руках до 10 мм рт. cт. нормальна.)

     

    • Січовий міхур перед вимірюванням артеріального тиску потрібно спорожнити.



    Здоров'я Вам і Вашим рідним!

    ]]>
    2021-03-31 15:27:00 +0300 https://mdclinic.com.ua/index/statti/pravila-pravilnogo-vimiryuvannya-arterialnogo-tisku.html Алеся
    ПАМ'ЯТКА ПАЦІЄНТА: 10 правил правильного прийому ліків https://mdclinic.com.ua/index/statti/pamyatka-pacz-nta-10-pravil-pravilnogo-prijomu-likiv.html 1.Якщо лікар Вам призначив тривале лікування, рекомендовано спершу придбати мінімальну кількість препарату (на 3-7 днів лікування). Рідко, але може виникати алергічна реакція або побічні ефекти на будь який фармакологічний засіб; зазвичай вони проявляються в перші дні прийому. Це може призвести до відміни/заміни лікарського засобу, тому для заощадження коштів, радимо Вам спершу не купувати велику кількість препарату

     

    2.Рекомендуємо купувати ліки у великих мережевих аптеках – вірогідність придбання в них підробки менша.

     

    3.Приймайте ліки в один і той самий час, рекомендований лікарем. Якщо необхідно прийняти декілька препаратів в один час, рекомендовано зробити перерву 15-20 хв між прийомами цих таблеток.

     

    4.Ознайомтесь з інструкцією лікарського засобу і обов'язково приймайте його як зазначено (до, після або під час основного прийому їжі). Про можливість вживання алкоголю під час тривалого лікування – запитайте у лікаря.

     

    5.Наша їжа має бути нашими ліками. При багатьох станах (гіперхолестеринемія, гіпертонічна хвороба тощо) дотримання відповідної дієти допомагає приймати мінімальну кількість ліків та їх доз.

     

    6.Запивайте ліки ЛИШЕ ВОДОЮ.

     

    7.Якщо Ви приймаєте не один лікарський засіб, переконайтесь, чи можлива їх комбінація. Зазвичай якщо лікарські засоби призначені одним лікарем, він пам'ятає про можливі та не рекомендовані комбінації. Дана порада стосується, коли пацієнт лікується у двох суміжних спеціалістів і один з них не знає про призначення іншого лікаря.

     

    8.Метаболізм ліків залежить від роботи печінки, нирок та інших органів. Тому за тривалого прийому ліків необхідно періодично (як часто, вирішує лікар) перевіряти їх роботу (як правило це біохімічні показники крові).

     

    9.Для деяких препаратів, що приймаються тривало, передбачена дисконтна програма фармакологічними компаніями, які їх випускають. Про них Ви можете дізнатися у Вашого лікаря або на офіційних сайтах виробників лікарських засобів.

     

    10.Самостійно не відміняйте прийом ліків! Порадьтеся з Вашим лікарем про доцільність відміни або корекції дози препарату.

     

    матеріал  підготовлений лікарем-кардіологом, к.м.н. Мазур І.Д.

    ]]>
    2021-03-10 17:31:00 +0200 https://mdclinic.com.ua/index/statti/pamyatka-pacz-nta-10-pravil-pravilnogo-prijomu-likiv.html Алеся
    Що робити СЬОГОДНІ аби через 10 років не мати хворого серця та судин? https://mdclinic.com.ua/index/statti/shho-robiti-sogodn-abi-cherez-10-rokiv-ne-mati-hvorogo-serczya-i-sudin.html ЩО РОБИТИ СЬОГОДНІ АБИ ЧЕРЕЗ 10 РОКІВ НЕ МАТИ ХВОРОГО СЕРЦЯ ТА СУДИН?

     

    Дане запитання часто лунає від молодих людей, які свідомо ставляться до свого здоров'я. Цінуючи час пацієнта, відведений на його консультацію, викладаю даний матеріал для ознайомлення он-лайн.

     

    Нещодавно шановані у всьому світі Американська Асоціація Серця (АНА) та Американський Коледж Кардіологів (АСС), проаналізувавши велику кількість досліджень в області превентивної кардіології, видали керівництво що до первинної профілактики серцево-судинних захворювань (2019 ACC/AHA Guideline on the Primary Prevention of Cardiovascular Disease). Воно доступне он-лайн в повному обсязі (). Дане сповіщення ґрунтується саме на ньому. Якщо ми говоримо про первинну профілактику, тобто про заходи, що попереджують розвиток захворювання у здорових людей, перш за все мова йде про фактори ризику. Останні поділяються на ті, що не можуть бути змінені, в кардіології це – стать, вік, та виникнення серцево-судинних захворювань у середньому віці серед кровних родичів; і ті, на які ми здатні впливати – рівень холестерину та глюкози в крові, наявність надлишку ваги, рівень артеріального тиску, відсутність або недостатній рівень фізичної активності та статус курця. Вплив на другу групу факторів і лежить в основі ПЕРВИННОЇ профілактики.

     

    Втіливши в своє повсякденне життя ЧОТИРИ ПРОСТІ КРОКИ, ВИ ЗРОБИТЕ ВСЕ що від Вас залежить, аби не мати в майбутньому хворого серця і судин!

     

    КРОК 1 – РУХАЙСЯ!

     

    Все дуже просто! Не має людини, яка б не знала про користь фізичної активності. Але як мало тих, хто впровадив в своє життя РЕГУЛЯРНІ та ДОСТАТНЬОЇ ІНТЕНСИВНОСТІ фізичні навантаження. Обирай – 2,5 год/тиж помірної інтенсивності або 1,5 год/тиж інтенсивних фізичних навантажень.

     

    2, 5 години на тиждень (3-6 МЕТ):

    1,5 години на тиждень ( понад 6 МЕТ):

    ШВИДКА хода (6 км/год)

    БІГ  інтенсивний  (10 км/год)

    Велосипед  (16 км/год)

    Велосипед   (22 км/год)

    Активні ігри з дітьми

    Баскетбол, футбол

    Бадмінтон, теніс

    Інтенсивне копання

    Бальні танці, плавання в басейні

     

     

    ! Якщо рух з такою інтенсивністю поки не можливий, рухайтеся  в своєму темпі, але вдвічі довше до досягнення необхідного навантаження.

     

     І пам’ятайте, будь-яка фізична активність краща за сидіння на дивані! 

     

    КРОК 2 – НЕ ЇЖ ШКІДЛИВОГО

     

    Тут теж не доводиться коментувати. Всі знають про шкоду трансжирів. Отже:

     

    ВЖИВАЙ щодня

    ОБМЕЖ

    СКАЖИ -"НІ "

    1. Овочі і фрукти

    1. Прості (рафіновані вуглеводи): білий цукор, кондитерські вироби, цукерки, алкоголь

    ТРАНСЖИРИ –вони збільшують рівень "ПОГАНОГО" холестерину

    1.Фаст-фуд

    2.Маргарин

    2. Горіхи

    2. Червоне м’ясо

    3.Рафінована олія

    2. Бобові

     

    4. Майонез, соуси

    4. Цільнозернові крупи

     

    5.Чіпси, крекер

    5. Риба

     

    6.Попкорн

       

    7.Напівфабрикати

     

     

     

     

    КРОК 3 – АЛКОГОЛЬ можна, але ПОМІРНО

     

     

    ЧОЛОВІКИ

    ЖІНКИ

    ВИНО 

    До 300 мл/добу

    До 150 мл/добу

    АБО

    ПИВО

    До 720 мл/добу

    До 360 мл/добу

    АБО

    Горілка (40% алкоголю)

    До 90 мл/добу

    До 45 мл/добу

     

    І! не сумуються об’єми в кожному із стовпчиків.

     

     

    КРОК 4 – НІ ПАЛІННЮ!

     

    Будь який спосіб вдихання нікотину – шкідливий.

     

     

    Для оцінки ризику виникнення протягом наступних десяти років серцево-судинних захворювань кардіологи використовують спеціальні шкали, які враховують основні фактори ризику даних захворювань. Ви, можете самостійно розрахувати даний ризик перейшовши за одним із наступних посилань:

     

    1. https://bit.ly/20iCydu
    2. https://bit.ly/2CwPQAa
    3. https://bit.ly/2m1MiNQ
    4. Або звернутися до кардіолога, і за необхідності отримати консультацію, що до правильного усунення або корекції факторів ризику серцево-судинних захворювань.

     

     

    Консультація кардіолога необхідна у разі наступних станів:

    1. Підвищення артеріального тиску,
    2. Підвищення рівня загального холестерину або ліпопротеїдів низької щільності,
    3. Підвищення рівня глюкози або констатований цукровий діабет. Адже гіперглікемія має виражений негативний вплив на виникнення та прогресування серцево-судинних захворювань, і потребує нагляду кардіолога,
    4. Дисфункція щитоподібної залози,
    5. А також за наявності симптомів, що вказують на проблеми серця та судин – біль в грудній клітці, часте/повільне/не ритмічне серцебиття, задишка, набряки на нижніх кінцівках.

     

    ЗДОРОВ'Я ВАМ ТА ВАШИМ РІДНИМ!

     

    (2019 ACC/AHA Guideline on the Primary Prevention of Cardiovascular Disease)

    матеріал  підготовлений лікарем-кардіологом, к.м.н. Мазур І.Д.

    ]]>
    2021-03-09 09:36:00 +0200 https://mdclinic.com.ua/index/statti/shho-robiti-sogodn-abi-cherez-10-rokiv-ne-mati-hvorogo-serczya-i-sudin.html Алеся
    ЛІКБЕЗ: що таке пневмонія? https://mdclinic.com.ua/index/statti/l-kbez-shho-take-pnevmoniya.html Пневмонія - це гостре інфекційне запалення легеневої тканини. Воно може бути викликане вірусами, бактеріями, грибами і навіть найпростішими.

     

    Серед великої кількості бактерій, що викликають пневмонію, на перше місце виходить пневмокок, друге місце займає гемофільна паличка.

     

    Запаленням легенів можна захворіти в будь-якому віці. Однак основна група ризику - діти молодшого віку, а також люди похилого віку.

     

    Класифікація пневмонії

     

    • За розвитком, пневмонії діляться на первинну і вторинну.
    • По розташуванню розрізняють осередкову, з ураженням частки або сегмента, нижньодольову, правосторонню або лівосторонню, односторонню або двосторонню пневмонії.
    • По виникненню розглядають позалікарняну та госпітальну.

     

    Симптоми пневмонії

     

    Багато в чому тяжкість симптомів залежить від збудника та віку хворого. Але в цілому можна виявити певні ознаки:

     

    • Сильний озноб, висока температура
    • Загальна слабкість
    • Кашель з виділенням мокротиння
    • Задишка та утруднене дихання
    • Біль в грудях
    • Тахікардія та знижений тиск
    • Іноді нудота, блювота і пронос.

     

    Також пневмонія може протікати зі стертою симптоматикою: невисока температура, сухий кашель, немає характерних хрипів при аускультації. Такі пневмонії можуть бути викликані атипової флорою і класифікуються, як атипова пневмонія.

     

    Діагностика

     

    Основним методом діагностики є рентген легенів в двох проекціях, а в сумнівних випадках комп'ютерна томографія легенів.

    За допомогою клінічного аналізу крові та дослідження рівня C-реактивного білка визначаються симптоми бактеріологічного запалення.

    Важливу роль у виявленні дихальної недостатності грає пульсоксиметрія - вимір рівня кисню в крові.

    У медичному центрі MD clinic пульсоксиметрію можна зробити прямо на прийомі у лікаря або при виклику лікаря додому.

     

    Лікування пневмонії

     

    • Антибіотикотерапія.
    • Противірусна терапія.
    • Симптоматичне лікування: застосування жарознижуючих при високій температурі бронхорозширяючих препаратів, якщо розвинулася бронхіальна обструкція і т.д.
    • Фізіотерапія.
    • Дотримання режиму та дієти.
    • Специфічна реабілітація після перенесеної пневмонії.

     

    Профілактика пневмонії

     

    Найефективнішою профілактикою пневмонії є вакцинація проти пневмококової інфекції.

     

    Превенар - це пневмококова полісахаридна кон'югована вакцина, яка забезпечує захист від пневмококової інфекції.

     

    Ефективність вакцинації становить - 81 - 91%. У багатьох країнах вакцина від пневмокока входить в обов'язковий календар щеплення.

     

    Вакцинація так само проводиться особам, які перебувають у групі ризику по розвитку пневмококової інфекції:

    • з імунодефіцитними станами, в т.ч. ВІЛ-інфекцією, онкологічними захворюваннями, які отримують імуносупресивну терапію;
    • з хронічними захворюваннями легенів, серцево-судинної системи, печінки, нирок і цукровим діабетом;
    • хворим на бронхіальну астму;
    • недоношеним дітям;
    • дітям, які тривало і часто хворіють ;
    • інфікованим мікобактерією туберкульозу;
    • всім особам старше 50 років;
    • курцям.

     

    Також до профілактичних заходів належать:

    • Здоровий спосіб життя
    • Збалансоване харчування
    • Зміцнення імунітету
    • Регулярні фізичні навантаження
    • Відмова від куріння

     

    У медичному центрі «MD clinic» ви можете пройти процедуру вакцинації проти пневмококової інфекції вакциною Превенар (виробництва США).

    ]]>
    2020-05-07 12:33:00 +0300 https://mdclinic.com.ua/index/statti/l-kbez-shho-take-pnevmoniya.html Алеся
    Коронавірус в Україні: все, що потрібно знати https://mdclinic.com.ua/index/statti/koronavirus-v-ukraini-vse-shho-potribno-znati.html Кількість країн, де є хворі на коронавірус, з кожним днем ​​збільшується, також зростає і кількість інфікованих, в тому числі і в Україні. Тому вважаємо за свій обов'язок опублікувати рекомендації для населення в період підвищеної захворюваності новою коронавірусною інфекцією.

     

    Коронавіруси - це група респіраторних вірусів, які можуть викликати захворювання різного ступеня тяжкості. У грудні 2019 року в Китаї був зафіксований новий вид коронавіруса. Захворювання, яке викликає новий коронавірус, назвали COVID-19.

     

    20% всіх випадків захворювань, викликаних новою коронавірусною інфекцією, є важкими, близько 3% потребують реанімаційних заходів.

     

    Вірус передається переважно повітряно-крапельним та контактним шляхами. Не виключені й інші шляхи передачі.

    За рекомендацією ВООЗ термін спостереження за людьми, які були в контакті з хворими на коронавірус становить 14 днів.

    На даний момент ліків для лікування і профілактики коронавіруса не існує.

    Медична маска допомагає обмежити поширення вірусу.

    Діагностика буде проводитися тільки у випадках, відповідних епідеміологічному і клінічному визначенню хвороби, зазначених у рекомендаціях ВООЗ.

    Тестування буде проводити вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров'я України. Купити тест-систему в аптеці неможливо.

     

    У групі ризику знаходяться люди:

     

    • старше 60 років;
    • мають хронічні захворювання;
    • з ослабленим імунітетом.

     

    Як захиститися від коронавірусу?

     

    1. Як можна частіше мити руки мінімум 20 сек., або обробляти їх дезинфікуючими засобами.
    2. Під час кашлю та чхання прикривати рот та ніс паперовою серветкою або ліктем. Після цього відразу ж викинути серветку і вимити руки.
    3. Уникати близького контакту з людьми, які кашляють та чхають. Мінімальна дистанція - 1,5 метра.
    4. Дезінфікувати поверхні, ручки, двері.
    5. По можливості не чіпати очі і ніс руками.
    6. Стежити за самопочуттям та зміцнювати імунітет.
    7. Повноцінне харчування, здоровий сон, фізичні вправи і водний баланс організму.
    8. Не вживати в їжу сирі і недостатньо термічно оброблені продукти тваринного походження.
    9. При підвищенні температури тіла, кашлі і ускладненні дихання, необхідно терміново звернутися до лікаря.
    10. Обмежити відвідування місць великого скупчення людей.

     

    Запобіжні заходи для осіб, які приїхали з районів активного поширення коронавірусу

     

    • Слідувати вищезгаданим рекомендаціям
    • При появі нездужання, залишатися вдома, навіть якщо ці симптоми легкі.
    • При підвищенні температури тіла, кашлі і ускладненні дихання, потрібно терміново звернутися за медичною допомогою: подзвонити до медичного закладу і повідомити про симптоми, останніх поїздках, а також про контакти з людьми, які повернулися з подорожей.

     

    Особам, які приїхали з країн, де зареєстровані випадки коронавіруса рекомендують пройти режим самоізоляції.

     

    Самоізоляція - це обмеження контакту з іншими людьми для зменшення ризику інфікування. Самоізоляція виключає будь – яку ситуацію, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми (наприклад, близький контакт лицем до лиця на відстані менше, ніж 2 метри, або тривалістю понад 15 хвилин).

     

    Винятком є ​​лише звернення за медичною допомогою (тільки після консультації по телефону).

     

    Якщо ви сумніваєтесь, чи потрібна вам самоізоляції, або не знаєте до кого звернутися, будь ласка, зателефонуйте на Урядову гарячу лінію: 1545

     

    Остерігайтесь зараження коронавірусною інфекцією. Будьте розсудливі, ознайомтесь з усією інформацією. Піклуйтесь одне про одного!

    ]]>
    2020-03-17 11:43:00 +0200 https://mdclinic.com.ua/index/statti/koronavirus-v-ukraini-vse-shho-potribno-znati.html Алеся
    Чим відрізняється УЗД молочних залоз від мамографії? https://mdclinic.com.ua/index/statti/chim-vidriznyaetsya-uzd-molochnih-zaloz-vid-mamografii.html Обстеження молочних залоз, як мінімум раз на рік, з профілактичною метою необхідно жінкам будь-якого віку. Але що ж вибрати: рентген або УЗД молочних залоз? На це питання ми постараємося детально відповісти в цій статті. Розуміння відмінностей між цими діагностичними процедурами дозволить Вам швидко записатися до потрібного фахівця для обстеження і зберегти своє здоров'я завдяки профілактиці або вчасно розпізнати хворобу.

     

    Основні відмінності

     

    Мамографія - це рентген молочних залоз, він буває аналоговим або цифровим. Дослідження дозволяє діагностувати рак молочної залози на ранній стадії, в тому числі, в тих випадках, коли пухлину ще неможливо пропальпувати. Мамографія скорочує ризик смертності від онкології на 30%, але проводити її можна тільки жінкам після 40 років. Це обмеження пов'язане з такими факторами:

     

    • анатомічні зміни в тканинах молочних залоз, пов'язані з віком (після 40 років на УЗД вже може бути видно не все, що потрібно для постановки точного діагнозу);
    • підвищений ризик раку молочної залози у пацієнток середнього та похилого віку.

     

    Променеве навантаження при мамографії є, але воно невисоке (під час сучасною мамографії воно нижче, ніж при флюорографії). При проходженні цієї процедури 1 раз на рік (або на два роки, в залежності від рекомендацій маммолога) мамографія безпечна для здоров'я жінки, а ось її діагностична цінність дуже висока.

     

    УЗД - це повністю нешкідливий, неінвазивний метод обстеження молочної залози, який дозволяє побачити структурні зміни в тканинах молочної залози, не вдаючись до рентгену. Його можна проводити жінкам будь-якого віку (в тому числі, вагітним на відміну від рентгена).

     

    Що ж вибрати?

     

    У віці до 40 років основний метод обстеження грудей - УЗД молочних залоз. Це пов'язано з меншим ризиком розвитку злоякісних утворень і більш щільною структурою тканин молочних залоз, через що рентген у них не так інформативний. На УЗД ж можна детально розглянути всі зміни, і за необхідності призначити додаткові методи обстеження (наприклад, МРТ, пункція).

     

    Після 40 років мамографія необхідна, але іноді її результати можуть бути неоднозначні, і в такому випадку мамолог може порекомендувати провести також УЗ-діагностику.

     

    Якщо Ви в пошуках мамолога на Позняках, звертайтеся в MD clinic. У нашому центрі приймає мамолог, онкохірург вищої категорії Гаращенко Оксана Олександрівна. Вона щодня консультує велику кількість пацієнток з доброякісними і злоякісними захворюваннями молочної залози, а також проводить операції, рятуючи життя і здоров'я жінок. Цей лікар - професіонал, який любить свою справу і прагне допомогти пацієнткам зберегти здоров'я, відзначаючи важливість профілактичних оглядів і відповідаючи на всі  питання, шо виникають під час прийому.

    ]]>
    2019-09-05 00:15:00 +0300 https://mdclinic.com.ua/index/statti/chim-vidriznyaetsya-uzd-molochnih-zaloz-vid-mamografii.html Алеся
    Як позбутися болю в спині: поради невролога https://mdclinic.com.ua/index/statti/yak-pozbutisya-bolyu-v-spini-poradi-nevrologa.html Біль у спині - одна з найпоширеніших скарг дорослих людей будь-якого віку. Якщо раніше з такими проблемами людина стикалася приблизно після 40 років, то сьогодні до лікаря з подібними проявами звертаються навіть молоді юнаки та дівчата. Це може бути пов'язано з різними чинниками: наприклад, з пасивним способом життя, шкідливими звичками, зайвою вагою і т. Д. Який лікар лікує біль в спині і до кого звертатися у разі виникнення подібних симптомів? Найчастіше цим займається невролог (якщо біль не пов'язаний з гострою травмою).

     

    Причини виникнення болю

     

    Найчастіше біль провокується дистрофічними змінами хребта - остеохондрозом, протрузіями або грижами. Крім цього дискомфорт можуть доставляти набряки, через які стискаються корінці нервових закінчень хребта. Ще одна причина болю в спині – спазм м'язів, що ускладнює рухливість людини.

     

    При вимушеному тривалому сидінні, особливо під час роботи за комп'ютером, у людини можуть початися болі в грудному і шийному відділах хребта, так як ці області надто напружуються. Тому важливо робити п'ятихвилинні перерви-розминки хоча б раз на годину під час робочого процесу. Тривале положення стоячи та інтенсивне фізичне навантаження також можуть призводити до болю, але в цьому випадку він частіше виникає в області попереку. Тому важливо чергувати фізичну активність і відпочинок.

     

    Лікування

     

    Займатися самолікуванням при болі в спині без невролога небезпечно. Щоб обрати правильну тактику допомоги потрібно провести діагностику і тільки після неї складати план лікування. Для обстеження пацієнту можуть бути рекомендовані:

    • МРТ відділів хребта;
    • комп'ютерна томографія;
    • рентген (в сучасних умовах використовується рідко, бо існують більш інформативні методи: МРТ і КТ).

     

    Лікарю потрібно розуміти, який патологічний процес викликає біль в спині, щоб призначити адекватну медикаментозну терапію і прийняти рішення щодо доцільності призначення масажу, мануальної терапії, плавання, фізіотерапії та інших методів лікування.

     

    З медикаментів найчастіше призначають протизапальні препарати та ліки, які розслаблюють м'язи для зняття спазму і больового синдрому. У підгострому періоді пацієнту можуть бути також рекомендовані масаж, лазеротерапія, магнітотерапія, лікувальна фізкультура.

     

    За відсутності протипоказань людям з болем в спині добре допомагає відвідування басейну. Плавання зміцнює м'язи спини, знімає спазм і покращує фізичну форму людини. До того ж, зменшує рівень стресу, який так само може бути непрямою причиною виникнення проблем хребта.

     

    Профілактика

     

    Звичайно ж, багатьох людей цікавить питання, як уникнути болю в спині, адже попередити хворобу простіше, ніж лікуватися. Щоб зберегти здоров'я хребта на довгі роки потрібно дотримуватися таких рекомендацій:

     

    • вести активний спосіб життя;
    • відмовитися від шкідливих звичок;
    • не виснажувати себе фізичними навантаженнями (спорт корисний в міру, навантаження призводить до зворотнього ефекту);
    • не піднімати тяжкі речі;
    • намагатися тримати правильну поставу;
    • спати потрібно на боці на твердому ліжку;
    • при сидячій роботі робити перерви і розминки.

     

    Якщо Вам потрібно звернутися до невролога на Позняках, зверніться в "MD clinic". Тут вам завжди нададуть якісну медичну допомогу і підкажуть, як зберегти своє здоров'я!

    ]]>
    2019-08-01 00:37:31 +0300 https://mdclinic.com.ua/index/statti/yak-pozbutisya-bolyu-v-spini-poradi-nevrologa.html Алеся
    Висока температура у дитини. Перша допомога https://mdclinic.com.ua/index/statti/visoka-temperatura-u-ditini-persha-dopomoga.html Підвищення температури тіла – це захисна реакція у відповідь на запалення, зіткнення з інфекцією, отруєння тощо. Частіше за все вона підвищується на фоні ГРВІ та інших захворювань дихальних шляхів. Висока температура допомагає організму боротися з чужорідною мікрофлорою, тому що в цей час активно виробляється інтерферон та відбувається нейтралізація шкідливих мікробів. Але якщо вона підвищується до 38 °C і вище, її потрібно знижувати. Справа в тому, що при таких цифрах починається процес згортання білка, який є структурним матеріалом живих тканин. Тому у випадку високої температури краще організувати виклик лікаря на дім, а поки він у дорозі, малюку потрібно надати першу допомогу.

     

    Перша допомога: напоїти рідиною та запобігти зневодненню

     

    Висока температура у малюків небезпечна тим, що на її фоні можуть дуже швидко виникнути зневоднення та фібрильні судоми. Але, на щастя, у більшості випадків цих наслідків можна уникнути, якщо знати деякі важливі рекомендації. При підвищеній температурі тіла дитина швидко втрачає рідину, а якщо при цьому вона ще й часто плаче, ризик зневоднення організму збільшується. Щоб не допустити цього та нормалізувати терморегуляцію потрібно:

    • поїти дитину часто та маленькими порціями (споживання занадто великої кількості рідини за один раз у маленьких дітей може викликати блювання);
    • переодягти малюка в легку та простору одежу з натуральної тканини;
    • слідкувати за температурою рідини, яку п’є дитина – вона повинна бути теплою, але не гарячою;
    • в приміщенні, де знаходиться та спить дитина, забезпечити високу вологість повітря.

     

    Для зволоження повітря можна скористатися електронним зволожувачем. Якщо його немає, можна проводити часте вологе прибирання (наприклад, витирати пил раз на дві години та мити підлогу двічі на день мокрою ганчіркою). Кімнату обов’язково потрібно провітрювати не рідше, ніж 1 раз на дві години. Це забезпечить циркуляцію повітря та не дасть шкідливим мікробам накопичуватися в кімнаті.

     

    Для пиття підходить будь-який напій, дозволений дитині за віком. Це може бути чиста вода, відвар з родзинками, трав’яні чаї тощо. Ще одна функція прийому великої кількості рідини – посилення сечовиділення. Завдяки тому, що сечовий міхур часто спорожнюється, з крові вимиваються токсичні продукти життєдіяльності чужорідних мікроорганізмів, внаслідок чого дитина швидше йде на поправку.

     

    Чи потрібно збивати температуру до приходу педіатра?

     

    У випадках, коли дитину турбує висока температура, лікаря краще викликати додому. Це дозволить тимчасово уникнути контакту із зовнішнім середовищем та створить сприятливі умови для одужання. Якщо температура вища за 38 °C, її краще збити. Препарати для зниження температури може порекомендувати педіатр, наприклад, про це можна поцікавитися про всяк випадок під час планового огляду.

     

    Фізіологічні та медикаментозні способи збивання температури

     

    При високій температурі можна застосовувати такі фізіологічні методи її зниження:

    • часте пиття;
    • обтирання тіла теплою водою (ні в якому разі не можна обтирати дитину спиртом чи оцтом);
    • провітрювання кімнати;
    • зволоження та охолодження повітря;
    • прикладання пакетів з холодом до магістральних судин;
    • забезпечення постільного режиму;
    • не потрібно укутувати дитину.

     

    Зазвичай, для дітей віком до 3 років педіатри рекомендують застосовувати ліки на основі ібупрофену або парацетамолу у формі сиропу чи свічок. Але займатися самолікуванням не можна, тому що у кожного засобу є особливості прийому та протипоказання. Якщо Ви ніколи не спілкувалися з педіатром на цю тему, Ви можете уточнити таку інформацію по телефону під час виклику лікаря. Якщо Вашій дитині потрібно організувати виклик лікаря на Позняках, звертайтеся в «MD clinic». Графік лікарів складено зручним чином для пацієнтів – педіатри приймають як у першу, так і в другу зміну, тому Ви завжди можете звернутися за допомогою.

    ]]>
    2018-10-30 22:14:00 +0200 https://mdclinic.com.ua/index/statti/visoka-temperatura-u-ditini-persha-dopomoga.html Алеся
    УЗД вен та артерій – діагностика судинних захворювань https://mdclinic.com.ua/index/statti/uzd-ven-ta-arterij-diagnostika-sudinnih-zahvoryuvan.html За допомогою ультразвуку можна оцінити стан кровоносних судин та своєчасно діагностувати небезпечні захворювання. Одне з них – варикозне розширення вен, яке може загрожувати серйозними наслідками. Метод УЗД безпечний і дуже інформативний в діагностичному плані, а у випадку обстеження судин кінцівок пацієнт навіть не потребує спеціальної підготовки. Дослідження може виконуватися в будь-який час доби, воно неінвазивне та безболісне.

     

    Що можна побачити на УЗД вен нижніх кінцівок?

     

    УЗД судин ніг проводять для оцінки стану кровообігу в артеріях та венах. За допомогою процедури можна побачити тромби та оцінити просвіт судин на різних рівнях. Якщо десь є звуження діаметру, це може стати причиною порушення кровопостачання, і про такі проблеми лікарю обов’язково потрібно знати. Діагностика допомагає встановити точний діагноз та підібрати ефективне лікування.

     

    Окрім моментів, що були перераховані вище, за допомогою УЗД можна:

    • оцінити функціональну активність великих та середніх кровоносних судин;
    • виявити причину болю в ногах;
    • діагностувати порушення прохідності у венах та артеріях, що розташовані глибоко та поверхнево;
    • оцінити розмір тромбу (якщо він є) та стадію розвитку;
    • діагностувати погану роботу клапанів вен;
    • оцінити стан близько розташованих тканин.

     

    Такий вид дослідження виконується досить часто, бо він безпечний і доступний. За необхідності УЗД можна проводити повторно стільки разів, скільки це необхідно з будь-якими інтервалами по часу.

     

    Дуплексне сканування вен і артерій: показання

     

    Запідозрити проблеми з судинами можна, помітивши підвищену втомлюваність ніг, набряки, що не пов’язані з прийомом надмірної кількості рідини та зміну кольору шкіри. Показаннями до проведення УЗ-діагностики також можуть бути:

    • помітна судинна сітка на ногах;
    • слабка пульсація або її відсутність в області нижніх кінцівок;
    • погіршення чутливості шкіри та її оніміння, поколювання в ногах;
    • судоми литкових м’язів та стоп;
    • підвищений артеріальний тиск;
    • надмірна вага;
    • біль в ногах;
    • стан після хірургічних втручань.

     

    Якщо Вас турбує біль в ногах, важкість або набряклість, зробіть УЗД артерій нижніх кінцівок (і вен). Таке обстеження корисне навіть для здорових людей з профілактичною метою. А якщо під час процедури лікар виявить проблеми, судинному хірургу буде легше встановити діагноз та призначити оптимальне лікування. В «MD clinic» таке УЗД проводиться апараті експертного рівня, а лікар, що його виконує – флеболог, який оперує та має великий досвід роботи. Бережіть своє здоров’я та не забувайте про профілактику!

    ]]>
    2018-10-15 23:16:00 +0300 https://mdclinic.com.ua/index/statti/uzd-ven-ta-arterij-diagnostika-sudinnih-zahvoryuvan.html Алеся