Телефонуйте прямо зараз!

телефон 2-211-211
(067) 431-12-11

020686, м. Київ, вул. Олени Пчілки 3а
Режим работы:
Пн-Пт 8:00 - 20:00
Сб 8:00 - 18:00
Передзвоніть мені

Логопед

Логопед - MdClinic

У яких ситуаціях зможе допомогає дитячий логопед?

 

Дитячий логопед – це фахівець, який діагностує і якщо необхідно, регулює порушення мови. Іноді батьки не привертають увагу, щоб дитина правильно розмовляла та вважають, що з часом все стане на свої місця без будь-якої  допомоги. Але, на жаль, таке відбувається не завжди, і часом проблеми з промовою призводять до затримки розвитку дитини і формування глибоких психологічних проблем у майбутньому.

 

У якому віці дитини потрібно консультація логопеда?

 

 

Існує думка, що звертатися до логопеда потрібно тільки перед школою або перед садочком . Безумовно, перед тим, як дитина почне відвідувати організовані дитячі колективи, йому необхідна така консультація, але інколи  вона може знадобитися набагато раніше. Є деякі ознаки, які можуть стати «сигналом» для батьків дитини:

 

 • у віці від 1 до 4 місяців малеча не плаче перед годуванням
 • досягаючи 4-5 місяців, малюк не гулькає, він не посміхається мамі і найближчим родичам
 • у 5-7 місяців дитина не прислухається до звуків і не розрізняє інтонації людей, ніяк не реагує на приємну музику і не цікавиться музичними іграшками
 • у 9-10 місяців дитина не махає головою, висловлюючи заперечення, не намагається вимовляти окремі склади
 • у 1 рочок дитина не вимовляє жодного слова (навіть несвідомо), не реагує на найпростіші прохання дорослого, не повторює за батьками часто повторювані звуки та склади
 • у віці близько 1,5 року, малюк не говорить найпростіші слова («мама», «тато»), не відповідає на питання про те, які звуки видають тварини (наприклад, кішку він не називає спрощено «мяу-мяу», а собаку – «гав-гав»)
 • в 1 рік і 9 місяців дитина знає менше 6 слів і не вимовляє їх усвідомлено в конкретних ситуаціях
 • досягаючи дворічного віку дитина не відповідає на питання дорослих, не проявляє реакцію на знайомих йому людей при перегляді фото та відео з ними, не може назвати частини тіла, його лексикон складається максимум з 10 слів.

 

У дітей старше 3 років з΄являється  можливість розуміти мову дорослого у нормальному темпі, запам'ятовувати і відтворювати короткі оповідання, називати своє ім'я. У 4 роки мова дитини формується остаточно,  він грамотно формулює фрази і може спілкуватися з батьками на різні теми. Отже, якщо батьки не помічають порушень мовлення малюка, йому необхідно відвідати дитячого логопеда з профілактичною метою двічі:

 

 • у віці близько 3 років перед прийомом у дитячий садок
 • у 6-7 років перед навчанням у школі.

 

 

Ознаки, що вказують на проблеми розвитку мовлення у дітей молодшого шкільного віку

 

Перед тим, як дитина стане першокласником, йому необхідно пройти консультацію логопеда для оцінки правильності мовлення. Від цього залежить не тільки здатність розмовляти і спілкуватися, але і весь процес навчання та адаптації малюка до школи. Слід вважати, що у шість  років дитина повинна вміти:

 

 • переказувати оповідання та історії
 • читати текст не по складах і у нормальному темпі
 • розповідати напам'ять легкі вірші
 • чітко розрізняти елементарні поняття орієнтації у просторі, часу, днях тижня
 • адекватно реагувати на нескладні прохання дорослого, не ігнорувати їх
 • добре писати букви, склади і окремі нескладні слова

 

У нормі, дитина не повинна заїкатися і допускати часті смислові помилки у словах. Завдяки правильно розвиненої мови, малюк у віці 6-7 років говорить в основному грамотно сформульованими реченнями, не плутає прийменники та відмінки. Він не часто конфліктує з дорослими і не залишає без уваги їх логічні зауваження та прохання. Якщо розвиток мови відповідає віку, дитині можуть знадобитися заняття з логопедом у ігровій формі. Вони не тільки допомагають навчитися правильно говорити, але й розвивають логічне мислення.

 

Як  логопед зможе допомогти дитині?

 

 Логопед стимулює малюка почати розмовляти, якщо він не робить це самостійно або виправляє проблеми у тих діток, які зіткнулися з труднощами підчас промови. Методики допомоги спрямовані на те, щоб задіяти і активізувати потрібні механізми в організмі малюка.

 

Коригуючі вправи розвивають дитину, і він сам під контролем спеціаліста  навчаються застовувати необхідні мовні навички.

 

 Логопед зможе:

 

 • оцінити готовність дитини до садка і школи за умови рівня мовного розвитку
 • «поставити» різноманітні звуки, з якими у малюка виникають проблеми
 • допомогти у розвитку дрібної моторики і загальної сенсорики
 • пояснити дитині, як потрібно дихати під час вимови слів, для полегшення мови
 • проводити артикуляційну гімнастику і якщо необхідно, логопедичний масаж
 • навчити дитину балакати послідовно, лаконічно і грамотно
 • направити лексичний розвиток мови у правильне русло
 • відкоригувати проблеми читання та письма у дітей молодшого шкільного віку.

 

Консультація логопеда часто допомагає дитині подолати психологічний бар'єр й підвищити самооцінку. Якщо Ви шукаєте, де можна відвідати логопеда на Позняках, рекомендуємо звернути увагу на наш медичний центр. У «MD clinic» здійснює консультацію та проводить розвиваючі заняття  - логопед Софіева Олена Вадимівна з успішним 20-річним досвідом роботи.

 

Вона допомагає кожному маленькому пацієнту навчитися покладатися на себе й досягти необхідних результатів. У своїй практиці, логопед використовує ефективні і, що особливо важливо,  без обтяжливі методики, які з року в рік допомагають багатьом дітям навчитися говорити правильно і гарно. Кабінет фахівця оснащено усім необхідним,  для якісної діагностики та проведення цікавих коригуючих вправ. Усі заняття проходять в ігровій формі, дитина відчуває доброзичливе ставлення до себе, тому результат, як правило, не змушує себе довго чекати. Пам'ятайте, що чим раніше проблема буде діагностована, тим швидше і простіше вона вирішиться. Якщо необхідно, не зволікайте на  візит до логопеда, адже гармонійний розвиток мовлення необхідно для психологічного комфорту кожного дитини!

Наші фахівці

Софієва Олена Вадимівна

Софієва Олена Вадимівна

Дитячий логопед

Стаж роботи: 24 років
Записатися

Вартість послуг

Консультація логопеда 550 грн.
Заняття з логопедом (1 сеанс) 400 грн.
Курсові заняття з логопедом (10 занять) 3600 грн.

Комплексні програми

Ще статті з теми

Спеціальні пропозиції

Запишіться на прийом!