Телефонуйте прямо зараз!
2-211-211
(067) 431-12-11
020686, м. Київ, вул. Олени Пчілки 3а
Режим роботи: Пн-Сб 8:00 - 20:00
Передзвоніть мені

УЗД дітям

УЗД  дітям - MdClinic

 

УЗД - це самий безпечний і ефективний метод дослідження, що дозволяє вирішити цілий ряд питань діагностики дитячого організму.

УЗД можна проводити всім дітям з самого народження, до того ж сучасний малюк по-своєму «знайомиться» з процедурою ще під час пренатальної діагностики, будучи у мами в животі.

 

З метою профілактики, немовлятам у віці до року необхідно пройти такі обстеження:

 

  • УЗД головного мозку (нейросонографія)
  • УЗД тазостегневих суглобів
  • УЗД серця (ехокардіографія)
  • УЗД органів черевної порожнини.

 

Також, важливо оцінити у малюка роботу тимусу (вилочкової залози). Великою мірою органу імунної системи дитини є тимус, який впливає на загальне здоров'я, самопочуття і розвиток малюка.

 

Лікарі медичного центру «MD clinic» здіснюють усі ці обстеження на сучасному апараті експертного рівня Voluson E8 Expert. Їх доброзичливе й довірливе відношення створюють невимушену атмосферу для діток , а висока кваліфікація й досвід дозволяють точно оцінити стан систем і органів. Сучасне обладнання, що використовується у нашій клініці, дозволяє лікарю швидко і достовірно поставити потрібний діагноз і дати правильні рекомендації батькам. УЗД у клініці проходить у затишній та дружній обстановці, тому процедура не викликає у малюка страху і психологічного дискомфорту.

 

 

Нейросонографія

 

 

Нейросонографія входить у перелік обов'язкових обстежень для дітей у віці до року. Коректно оцінити роботу головного мозку за допомогою УЗД можна тільки у цей період, адже велике джерельце ще не закрито  повністю. Обстеження не вимагає спеціальної підготовки, його можна проводити в будь-який час. Воно цілком є безпечно та безболісно. Як правило, його здійснюють немовлятам у віці 1,5-2 місяці.

 

Завдяки нейросонографії можна вчасно виявити серйозні патології м'яких тканин, судин та почати лікування. Під час УЗД головного мозку можна визначити  ознаки таких захворювань, як кісти, вроджені дефекти, крововиливи, порушення мозкового кровообігу, гідроцефалія та інше. За показниками  нейросонографії можна дізнатися про підвищення внутрішньочерепного тиску і вчасно організувати малюкові консультацію дитячого невролога.

 

УЗД  тазостегневих суглобів

 

 

Розвиток тазостегневих суглобів завжди під пильним наглядом педіатра та ортопеда. Від правильного формування цього елемента опорно-рухової системи значною мірою залежить можливість малюка вільно рухатися і ходити у майбутньому. Дисплазія тазостегневих суглобів (порушення розвитку) зустрічається часто, але при ранній діагностиці вона підлягає швидкому і ефективному лікуванню. Саме тому потрібно проводити УЗД мінімум двічі: перший раз у віці 1,5-2 місяців і другий раз,  ближче до 3 місяців.

 

Після аналізу  УЗД, ортопед може відразу призначити коригувальний масаж, плавання та фізичні вправи. Часто за допомогою цих процедур можна значно поліпшити і нормалізувати формування тазостегневих суглобів без стремен і операції. Підготовка до такого УЗД не потрібна, обстеження  проводиться в будь-який зручний для вас час. Часто процедуру можна поєднати з нейросонографіею, щоб не відвідувати лікаря двічі.

 

УЗД тимусу

 

 Тимус (вилочкова залоза) – це орган, у якому відбувається дозрівання і розподіл певних клітин імуної системи. Тимус часто недооцінюють і не приділяють йому великого значення, хоча його роль в організмі дуже важлива. Патології вилочкової залози у немовлят можуть призводити до частих респіраторних інфекцій і підвищеної схильності до інших захворювань.

 

За допомогою УЗД тимусу можна точно визначити його розмір і структуру внутрішніх тканин. Вчасно виявлені відхилення дозволяють скорегувати режим дня і правила догляду за малюком. Наприклад, деяким дітям з патологіями тимусу педіатри рекомендують обмежити час перебування на яскравому сонці, уникати місця скупчення людей, з метою профілактики різних інфекцій. Процедура УЗД займає близько 10 хвилин, але завдяки їй можна запобігти багато неприємних наслідків і якщо необхідно, вчасно призначити лікування.

 

УЗД черевної порожнини

 

 

УЗД черевної порожнини дітям - дає можливість оцінити загальний розвиток внутрішніх органів. Така процедура допомагає виключити вроджені патології і вчасно виявити сумнівні стани (якщо вони є). Підготовка до УЗД черевної порожнини залежить від віку дитини:

 

  • немовлятам до року до процедури бажано витримати паузу вигодовування 1,5-2 години (це стосується як грудного, так і штучного вигодовування)
  • дітям молодшого віку потрібно утриматися від їжі близько за 5 годин, а старшим дітям рекомендовано інтервал у 8 годин.

 

Пам'ятайте, що профілактика – це запорука здоров'я, нормального розвитку та гарного самопочуття Вашої дитини. Будь-яку проблему краще попередити, ніж рятуватися від неї. Якщо необхідно,  наші лікарі компетентно проведуть консультацію і необхідні діагностичні обстеження  Вашому малюкові. А доброзичливий підхід до дитини і спокійна атмосфера залишать тільки приємні спогади й асоціації з людьми у білих халатах. Ми завжди раді Вам у «MD clinic»!

Наші фахівці

Латиш Наталія Олегівна

Лікар ультразвукової діагностики, терапевт

Стаж роботи: 27 років
Записатися

Іщенко Марта Любомирівна

Лікар ультразвукової діагностики

Стаж роботи: 17 років
Записатися

Вартість послуг

УЗД нирок та наднирників 350 грн.
УЗД тимусу (вилочкової залози) 300 грн.
УЗД щитоподібної залози 300 грн.
УЗД кульшових суглобів у дітей 350 грн.
Нейросонографія 350 грн.
УЗД скрінінг для дітей від народження до року (Нейросонографія, УЗД кульшових суглобів, УЗД тимусу) 800 грн.
УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка) у дітей 350 грн.

Комплексні програми

Ще статті з теми

Дитячий ортопед рекомендує. Перше взуття для малюка

Поради ортопеда, якими потрібно керуватися батькам при виборі першої взуття для дитини.
Читати далі

Спеціальні пропозиції

Запишіться на прийом!