1.Якщо лікар Вам призначив тривале лікування, рекомендовано спершу придбати мінімальну кількість препарату (на 3-7 днів лікування). Рідко, але може виникати алергічна реакція або побічні ефекти на будь який фармакологічний засіб; зазвичай вони проявляються в перші дні прийому. Це може призвести до відміни/заміни лікарського засобу, тому для заощадження коштів, радимо Вам спершу не купувати велику кількість препарату

 

2.Рекомендуємо купувати ліки у великих мережевих аптеках – вірогідність придбання в них підробки менша.

 

3.Приймайте ліки в один і той самий час, рекомендований лікарем. Якщо необхідно прийняти декілька препаратів в один час, рекомендовано зробити перерву 15-20 хв між прийомами цих таблеток.

 

4.Ознайомтесь з інструкцією лікарського засобу і обов'язково приймайте його як зазначено (до, після або під час основного прийому їжі). Про можливість вживання алкоголю під час тривалого лікування – запитайте у лікаря.

 

5.Наша їжа має бути нашими ліками. При багатьох станах (гіперхолестеринемія, гіпертонічна хвороба тощо) дотримання відповідної дієти допомагає приймати мінімальну кількість ліків та їх доз.

 

6.Запивайте ліки ЛИШЕ ВОДОЮ.

 

7.Якщо Ви приймаєте не один лікарський засіб, переконайтесь, чи можлива їх комбінація. Зазвичай якщо лікарські засоби призначені одним лікарем, він пам'ятає про можливі та не рекомендовані комбінації. Дана порада стосується, коли пацієнт лікується у двох суміжних спеціалістів і один з них не знає про призначення іншого лікаря.

 

8.Метаболізм ліків залежить від роботи печінки, нирок та інших органів. Тому за тривалого прийому ліків необхідно періодично (як часто, вирішує лікар) перевіряти їх роботу (як правило це біохімічні показники крові).

 

9.Для деяких препаратів, що приймаються тривало, передбачена дисконтна програма фармакологічними компаніями, які їх випускають. Про них Ви можете дізнатися у Вашого лікаря або на офіційних сайтах виробників лікарських засобів.

 

10.Самостійно не відміняйте прийом ліків! Порадьтеся з Вашим лікарем про доцільність відміни або корекції дози препарату.

 

матеріал  підготовлений лікарем-кардіологом, к.м.н. Мазур І.Д.